Reagovat na příspěvek

Valná hromada
[Autor: Milan] [Datum: 02.11.2006 12:05:49]
Vážení přátelé, rozpustit něco, co sice není nejčipernější, nicméně, alespoň podle mého názoru, funkční, pokládám za špatnou volbu. Uvědumuji si sice, že žádným zvláštním způsobem poslední dobou k činnosti nepřispívám, ale pořád si myslím, že SB je stále partou lidí, které svazují přinejmenším společné zájmy a nedostatek volného času. Nepokládám za nejlepší variantu pochodovat pod vlajícím praporem na 1. máje, ale sejít se dvakrát za rok v partě lidí, kteří mají společného koníčka, není až tak špatné. Uvědomme si, že dnešní doba a zejména její filosofie nepřeje sdružování, já taky si nemyslím, že máme volného času nazbyt, ale vždycky jsem záviděl angličanům jejich kluby. Tam si člověk sedne mezi lidi, které zná a kteří znají jeho, do prostředí, které existuje třeba 300 let a je mu dobře. Je to způsob úniku z relaity. SB existuje na principech organizace staré 60 let. Není to mnoho, ale vedle Sokolů,Baráčníků a Hasičů máme prakticky nejstarší historii v republice. V tomto směru nepovažuji za vhodné měnit tradici. Předseda stál v čele od roku 1945. To že budeme mít v čele presidenta, generálního guovernéra nebo ředitele zeměkoule z nás lepší partu neudělá, žádná americká organizace nám nic nedá (znám američany velmi dobře)a to, co máme dělat, víme sami nejlépe, takže nejsem sice proti kontaktu s kýmkoli, ale zcela zavrhuji družbu, Freundschaft a podobné vztahy byť zahalené do jakékoli vlajky. Osobně se domnívám, že pokud bychom měli s někým navázat spolupráci, dával bych přednost nějakému spolku německému nebo rakouskému. K těm přece máme blíž. Na schůzi si to snad pořádně vyříkáme. Na závěr však Vám všem chci sdělit, že jsem rád, že jsem mezi lidmi, kteří nejsou svázání ani politicky ani profesně, ale že jsem stejně mezi svými. Milan Snížek
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]