Reagovat na příspěvek

Jaroslavovi
[Autor: Sabin] [Datum: 15.08.2003 8:07:37]
Díky Jaroslave za teologickou přednášku o ženách. Promiň, nejsem ve věcech Bible takhle vzdělán, takže nevím jestli to tam je nebo není, ale nemám důvod proč ti nevěřit. Je tu ale jiný pohled na tuto věc. Pokud jsi stejného názoru jako zmiňovaný apoštol Pavel, popíráš chování mistra Jana Husa i ostatních husitů. Ženy (myslím, že se jim říkalo Bekyně) se díky Husovu kázaní vzdali přepychu a oddali se pokoře. Vždy stály v předních řadách při jeho kázání v Betlémě. Ze začátku je Hus moc nebral vážně, ale časem je přijal a z Kostnice jim dokonce zaslal minimálně jeden dopis. Pokud jde o husity, tak ty nejenže dovolili ženám mluvit nebo s nima bojoval, ale dokonce i kázat na poutích. Dokonce zavedli i vzdělávání holčiček, nejenom chlapců. Myslím si, že tvůj citát se nacházi ve Starém zákoně. Mezi Starým a Novým zákonem však existuje plno rozporů. Hlavní rozdíl mezi nimi je ten, že ve Starém zákoně platilo "oko za oko zub za zub" a v Novém zákoně "nastav druhou tvář". Další rozdíl je v samém chování Boha k lidem. Ve Starém lidi masakruje a v Novém je opět miluje tak, že jim pošle vlastního syna, aby se mohli spasit. Pokud jde o mě, tak by se správný křesťan měl ve svém životě zcela řídit Novým zákonem a Starý zákon brát pouze jako informace z minulosti. Jak už jsem ale zdůraznil, nejsem teolog, jsem pouze ještě relativně mladý husita se selským rozumem a s pár knížkama v něm.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]