Reagovat na příspěvek

Proc Husite nebranili hrady
[Autor: Jaroslav] [Datum: 30.07.2003 6:58:30]
Ale, ale , chlapce, jen se nam tu nerozbrec. Oni tu ti co psali ze te asi v mladi dost bili (nekdo to tu o tobe rikal) asi meli pravdu. Diskutovat neumis, to je danne. Akorat umis prudit ale beda kdyz na to nekdo poukaze. To jsme hned defenzivni a ukrivdeni, ze? Pokud jde o prudeni, predvedl jis ze rad prudis (i si se tim chlubil) ale ty vlastne neumis ani prudit, kdyz amater jako ja te "preprudil" behem dvou dnu. (jak si me narknul). Ano, me vadi lide co prudi. Prudici jsou dost neprijemni lide, jini se ti to snazili rict, ale protoze jsou gentlemani tak ti nerekli dost jasne a ty jsi to nepochopil. A protoze tohle je vynikajici stranka tak jsem se rozhod ze ja budu ten hnuj kydat (hovor s tebou me moc nebavi a moc radost s nej nemam) a reknu ti jak to je. Alespon se to dozvis. Na me prispevky pochopitelne nemusis reagovat, to je tvoje pravo. Spravcem nejsem a jen jsem zde (zpusobem ktery je pro tebe mozna srozumitelny) jednim z ctenaru a reaguji na tve dlouholete, zbytecne, a iritujici pruzeni. Ty jsi asi jeden z tech frajeru kteri si mysli ze muzou prudit jak chtej ale beda kdyz se k nim nekdo chova tak jako se oni chovaj. Pak takovy frajer kvili. Jako ty. Pokud jde o tvoje nekolinasobne opakovane obvineni Husitu z vypalovani hradu a opevneni. William Wallace blahe pameti a skotsky kral Robert the Bruce delali presne to same, protoze jejich zpusob boje nedovoloval statickou obranu. Podoben jako Skoti branici svoji vlast Husite nemohli prejit na statickou obranu oprenou o par opernych ale izolovanuch bodu. Sila a genius (jeden z geniu) Ziskovych bylo pochopeni "koncentrace v case a miste" a roztristena obrana hradu by narusila tu strategii ktera vyhravala. Takze normalni clovek uz zacne trochu chapat proc je po Cechach tolik zricenin vypalenymi a znicenymi Husity. Neni treba aby si na to poukazoval znova a znova. Tohle by snad pochopil i malej kluk. Takticky priklad je ze protoze Zizka neznicil Rabi pri prvnim dobyti tak ho musel dobyvat znovu. Pri druhem dobyvani prisel o oko. Druhe dobyvani byla ztrata casu a zdroju. Mozna ze kdyby byl duslednejsi v niceni feudalnich sidel a potencialnich stredisek odporu tak by znicil Rabi po prvnim dobyti a mel by pak misto dlouheho oblehani cas udelat dalsi spanilou jizdu a pokusit se o pro Husity daleko effektivnejsi zpusob "forward" obrany a aktivni obrany zalozenem na manevrovani a pohybu. V Encyklopedii jsem cetl ze Zizka je zastinej jinymi vudci. Encyklopedie se myli (nebo tendencne lze). Pochopeni koncentrace v "case a miste" trvalo pak stovky let a pak je znova adoptovali valecnici v "krvavem" dvacatem stoleti. Ja se spis, na rozdil od tebe, divim ze Husite nebyli duslednejsi v niceni hradu a opevneni. Vsem ostatnim se omlouvam, ja nejsem normalne hruby, ale cetba Zdenkovo prispevku me vytocila svoji prazdnotou a pruzenim. To pruzeni je totiz nebezpecne tim ze by mohlo odradit slusne prispevovatele a tim by tato diskuze utrpela ztratu. Vadi me ze pruzeni je i na strance ktera je jinak vynikajic, a tak jsem se proti tomu ozval. Pruzeni je velmi levna komodita, at si ji Zdenek vezme na jine forum. Jinak nechci nikoho vykazovat, jestli si Zdenek uvedomi co dela a jestlito zmeni tak mozna bude schopen obohatit tuhle diskuzi. Take by me mel prestat vycitat ze jsem sem v minulosti nepsal, myslim ze neexistuji zadne seniorske prava o ktere by se mohl opirat. Ano, je proti me senior na teto diskusi, ale senioritu, podle meno nazoru, promrhal prudenim.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]