Reagovat na příspěvek

RE:RE:RE:RE:RE:RE:RE:Nejslavnější období našich dějin
[Autor: Sabin] [Datum: 22.07.2003 16:56:27]
Nazdar Zdenku! Díky za poklonu!!! Máš pravdu v tom, že ideema se nenasytíš a ani neoblečeš a až budu stát na frontě se složenkou vruce, budu vědět, že není kam utéct (omlouvám se Mňáze za použítí části jejich textu). Píšeš o obyčejných, relativně šťastných lidech, kteří ale spadli do konzumní společnosti západní civilizace, takže se z nich stali skoro nemyslící stroje hodné pouze k tomu, aby je chytli reklamními spoty z TV. Proč si kupovat desatery rifle, když stejně můžeš nosit jenom jedny? Já těmi lidmi nepohrdám, jenom je mi jich líto, ale mně taky, protože jim neumím pomoct. Mluvíš o ovlivňování mas Novou a o tom to přesne je! V protestanství (=husitství) nikdo nezakazuje myslet vlastním mozkem, vždyť proto nám ho Bůh dal. Jenomže u jednušek je to trošku jiné. Jenom někdy poslouchej Vlka s Halíkem co mluví v ČT a z toho je mi opravdu na zvracení. Vlk mluví k národu, aby nečetl Jiráskovo Temno, že to zbytečně dělá zlou krev, takže by znás zase chtěli mýt analfabety, jako se snažili po Bílé Hoře, protože člověk který nečte, tomu se dá přeci nakukat všechno možné a dá se krásně manipulovat. No a Halík ti veřejně řekne, že kdyby nebylo protestanských teologů, tak by jeho učení nebylo tak bohaté a za rohem z něho vypadne, že protestanství je jenom jedna ze slepých židovských cest. Z toho co mi píšeš jsem vyrozumněl, že jsi ateista, takže tohle co jsem napsal ti bude připadat nezajímavé a od věci, ale aspoň jako vnimavý člověk musíš poznat, že v tom něco skřípe. Nebo lepší příklad. Chrám sv.Mikuláše na Malé Straně je ve správe jednušek a oni ho za jakýsi mrský peníz (možná 30 stříbrných) pronajmuli nějakým filmařům. Když se o to začali zajímat média, tak veřejně řekli, že je všechno v pořádku, ale ministra kultury tam nepustili!!!! Kamarád tam dělal nějakýho podržtašku pro osvětlovače a říkal, že byla docela sranda když ty kila namířili na obrazy a z nich začaly téct barvičky. To jsou mi hezký správci našeho kulturního dědictví. Římské vedení bylo, je a bude vždycky prohlilé, protože jim nejde o nás, ale jenom o ně samé. Nebo proč olomoucký arcibiskup posluhuje na Sudeťáckém sjezdu? Vím, že na otázku Sudet máš jiný názor, ale já jsem z Krumlova a vím jak to tu chodilo a jsem upřímně rád, že jsou pryč. Kníratý holomek začal zpoza hranic burcovat a oni se najednou změnili jako by je posednul ďábel a začali vyhánět Čechy a střílet československé vojáky a četníky. Věřmi, opravdu se snažím být upřímně toleratní, ale k věřejně prohlašované lži nebudu nikdy toleratní, ani kdybych měl živit 15 dětí. Pamatuješ si film Bílá pani, jak tam Brodský říká manželce: "Hus se za pravdu nechal i upálit!" a ona mu na to odpoví: "Jo, ale Hus nemusel živit děti!" Tak ti nikdy nevím jestli se u téhle pasáže, mám smát nebo jenom smutně kývat hlavou. Já vím, jsem najivní a plný ideálu, ale s tím nikdo nic nenadělá. Už jsem se dneska rozpovídal až hnaba, takže otázku doby Karlovi nechám na příště. Zdar Sabin
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]