Reagovat na příspěvek

RE:Divná otázka
[Autor: Petr] [Datum: 05.03.2003 15:55:00]
Měl sem na mysli profesionalitu v tom smyslu, že nemáš žádný jiný zdroj příjmů a že tě malování opravdu živí. Představa, že nemám žádnou jinou možnost jak si vydělat peníze a vydělávat jen a pouze malováním. Možná ta otázka zní divně, napadla mě když jsem sledoval v TV pořad o absolventech uměleckých škol. Tito lidé prakticky umí "jen" malovat, kreslit, atd., pokud dodělají školu stojí na prahu další etapy svého života, to co se ve škole naučili musí někde uplatnit, ale bude o to zájem ? Oni musí prodat aby se uživili. Renomovaní umělci to mají jednodušší, ale ti, kteří právě vstoupili na profesionální dráhu ? Myslím že jejich pozice je nezáviděníhodná. K tomuto se vztahovala moje otázka. Věřím, že je spousta amatérů, kteří prodávají svá díla, ale ustáli by existenční potíže, pokud by malování bylo jediným jejich zdrojem příjmů ? Pro mě osobně je současná situace, kdy si vydělávám a ještě k tomu prodávám své obrazy ideální. Nemám žádné existenční problémy, nejsem nucen dělat to co nechci a hlavně maluji kdy chci co chci, maluji pro radost z požitku. Jsou lidé, kterým by život profesionálního umělce se všemi jeho přednostmi ale i nedostatky vyhovoval. Věřím, že pokud bychom věděli, že by nás malování uživilo, tak bychom asi nebyli proti nikdo :-)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]