Reagovat na příspěvek

Je vlastně potřeba mít k malování vzdělání?
[Autor: Ivana] [Datum: 05.03.2003 13:40:39]
Vždycky jsem toužila být malířkou, ale protože jsem si myslela, že když k tomu nemám vzdělání, tak vlastně ani malovat nesmím. Byla to chyba. Začala jsem si malovat, jen tak , jak jsem to cítila a musím říci, že to bylo mé nejlepší rozhodnutí v životě. Teď si to maluju, patlám, vyžívám se v tom, i když mi někdo řekne:"Mám modrý koberec, červenou sedačku a oranžový zdi, namaluj mi něco, abyse to tam hodilo. Ale chci, aby to vyjadřovalo - lásku, rozchod, zmatení, zvířátka atd." Samozřejmě, že vyhovím, protože ten člověk má pocit, že je to obraz, který si objednal a i když je to jen barevný pocit toho člověka, tak to má pro něj cenu. A co si vlastně můžu více přát, než abych někomu visela na zdi a ten člověk, co si u mě ten obraz objednal, má konečně ten svůj pocit taky vlastně na zdi. Možná, že maluju proto, abych lidi zbavila toho, že si myslí, že jejich pocit nelze vyjádřit. Potom si vlastně přijdou pro ten obraz, který vyjadřuje to, co nedokážou nikomu říct a to mě baví. Ivana Hauzerová, která taky hledá někoho, kdo by jí ten její pocit namaloval. Je to divný, ale já si svůj vlastní obraz namalovat nedokážu.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]