Reagovat na příspěvek

E.T. volat domů
[Autor: Zdeněk] [Datum: 26.04.2001 7:39:17]
Vážení, děkuji za snahu mě vysvětlit význam husitství. Bohužel mám stále problém Vaše argumenty pochopit. Vycházíte z předpokladu, že jako ČECH to přece musím pochopit. Pokuste se mi to prosím vysvětlit, jako kdybych byl z Marsu. Před měsícem jsem přistál a putuji po vlasti české. Všiml jsem si následujícího: 1) Podle různých údajů z kronik a cedulí na zříceninách jsem si všiml, že ve 30.tých letech 15.stol bylo mnoho objektů vypáleno. Zdá se , že převážná většina těchto objektů byla vypálena nějakými husity. Marťan klade otázku: je to pravda, že největší podíl na poničených objektech měli husité, nebo je tento dojem způsoben poruchou marťanových pozorovacích senzorů? 2)Podle vysvětlení většiny domorodců, byli husité stateční bojovníci, kteří bránili zemi před cizáky, nějakými křižáky a domorodci chovají k husitům posvátnou úctu. Marťan klade otázku. Husité bránili, Cizáci útočili, vypálené objekty jsou převážně obranného charakteru na území bráněného území. Nemělo by to být tak, že obránci husité, by měli obranné tvrze hájit a křižáci vypalovat? Jakto, že většina těch cedulí na hradech tvrdí opak? Protože se zdá, že hrady byly před vypálením bráněny, asi nemohlo jít o taktiku spálené země, kterou Marťan zaregistroval v Rusku, kde bylo před ústupem nepříteli vše zničeno. 2) Domorodci tvrdí, že šlo i o boj za náboženskou svobodu. Marťan si všiml, že husité protivníkovo náboženství netolerovali . Marťan se ptá, v případě že by husité dosáhli konečného vítězství, existovala by náboženská svoboda? Marťan se domnívá, že jedno povinné náboženství by vystřídalo druhé. Marťan velmi děkuje za vysvětlení. Prosím odpovědět dotazy a neodbočovat jinam. Marťan pak konečně pochopí. Prosím vynechat fráze o národu o náboženství. Marťan memít obvody pro pochopení těchto záležitostí. Marťan veřit, že všechny narody a naboženství o sobě tvrdit to samé, všichni myslet oni nejlepší. Děkuji
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]