Reagovat na příspěvek

RE:RE:RE:RE:RE:REE:
[Autor: Sabin] [Datum: 06.02.2003 9:17:13]
Nazdárek Pavlo! Dlouho jsem se neozval. Byl jsem nemocen. Nějak jsem se zamotal a nevím jaké téma jsem vymyslel. Myslíš doba pobělohorská? Jestli jo, tak to je opravdu složité téma a ještě ho nemám moc proštudováno. Zatím jsem zpracoval pouze 2 knížky od Fialy a Temno od Jiráska. Mimochodem, Temno doporučuji všema dvaceti. Na téma rekatolizace po Bílé Hoře jsem si zase v neděli u televize pobrečel. Sledoval jsem dokument o Karlově mostě a nějaký starý kmet tam vyprávěl, že sv.Jan Nepomucký byla skutečná osoba a kde žil a jak vypadal a kyd a jak umřel. Naštěstí se pak už vrhnul na způsob sochařství, tak to už bylo fajn. Pavlo, ty jako katolík, můžeš mi prosím vysvětlit jak je to s těma svatýma? Já když sleduji ty oslavy v Itálii, ve Španělsku nebo Jižní Americe, jak tam nosí na nosítkách sochy různých svatých a doma maji v oblečkách Panenky Márie, tak se nestačím divit a nerozumím tomu. Místo k Marii a všem možným svatým by se přeci lidé měli obracet k Bohu, ne? Taky nerozumím tomu přepychu a pozlátku v katolických kostelech. Já když do nějakého přijdu, tak tam spíš jdu jako do muzea a nenapadne mě abych se obracel k Bohu, protože se nedokážu soustředit a všechny ty obrázky mě rozptylují. Proto mám rád strohost husitských kostelů. Doufám, že mi to vysvětlíš, protože nesnáším když něčemu nerozumím. Jo, pokud narazíš na nějakou knížku o době pobělohorské tak mi prosím tě dej vědět a já si jí s chutí přečtu. Zatím zdar. Sabin
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]