Reagovat na příspěvek

RE:RE:RE:REE:
[Autor: Sabin] [Datum: 14.01.2003 13:53:00]
Nazdárek Pavlo! Máš pravdu. Člověk má přeci řeč na to, aby si mohl pokecal a mozek na to, aby nad tím mohl přemýšlel. Možná, že bych měl zase další téma. Po husitství, které si myslím, že už jsem docela nastudoval (to ale neznamená, že se k němu zase nevrátím, protože čím víc čtu, tím víc vím, že nic nevím), teď vyplňuji další bílé místo v mojí hlavě a to je doba předbělohorská a pobělohorská. Když jsem o tom slyšel ve škole, tak jsem pořád nemohl pochopit proč se tak namáhali, aby pálili nějaké knížky a pochopil jsem to až teď. Kdybych nečetl, tak přeci o tom nic nevím, nezajímá mě to a jsem jenom prázdná schránka oblečená do značek. Náhodou jsem narazil na knížky od spisovatele Fialy, které jsou velice objektivní a to mám rád. Hlavně tam chybí spisovatelovo přídavná jména. Tím myslím, že nepíše třeba "udělal to zlotřilý Koniáš" nebo "udělal to svatý Koniáš", prostě napíše jenom "udělal to Koniáš" a ty si ho už ohodnoť sama. Taky jsem dost přemýšlel nad vírama ve světě. Já si myslím, že Bůh je jenom jeden a jenom lidi k němu vymysleli 100 cest a teď se řežou, který jejich výmysl je ten nejlepší. Když člověk uvěří a udělá to z něho lepšího člověka, tak je mi jedno, jestli to je husita, katolík, žid nebo mohamedán. Musím se ale přiznat, že pokud slyším jak někdo svévolně nebo neúmyslně (to ho ale neomlouvá) překrucuje pravdu a historická fakta, tak přestávám být tolerantní. Já si ale zrovna nemyslím, že by to bylo něco špatná povaha. Pokud ho tedy nechci přejet autem nebo tak něco. Bohužel takových veřejných linčování pravdy je čím dál víc a zrovna od takových lidí, kteří by jí měli mít za svatou. Škoda. Pokud jde ještě o náš "rozkol" ve víře, tak mám pro tebe výrok od profesora Pelcla z Pražské univerzity: "Každý kdo čte české knížky a zná historii svého národa, je tak trochu husitou". Neurazila ses? Já vím, že ne. Páni, nějak jsem se rozepsal a při tom téma nikde. Tak já se příště napravím. Zdar Sabin
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]