Reagovat na příspěvek

Reakce
[Autor: Pavla] [Datum: 11.12.2002 12:35:32]
Promiň, já na tvůj ateismus zapomněla. Já jsem nikdy neřekla, že bylo dobré, když v minulosti katoličtí kněží obcovali s prostitutkama, když nežili dle řehole atd. Já to odsuzuji,ale v té době bylo trestné, když se proti tomu kdokoli a jakkoli vyjádřil.A to je případ Husa. Kolik mírových konferencí ztroskotalo na ukvapenosti a přílišné horlivosti předních politiků? Mysleli to dobře, chtěli pomoci, ale předběhli svou dobu. Bohužel to nevyšlo. Stejně v naší zemi za komunismu.Ti, co řekli svůj názor příliš narovinu a nahlas, byli umlčeni a zavřeni. Ale ti, kteří bojovali tiše a poté vyrazili se správnou podporou spousty lidí a ve správný okamžik, uspěli. Bohu díky za ně, že padla komunistická vláda. Hus měl SPRÁVNÉ názory, ale nedovedl je vyjádřit, proto byl potrestán.Mně se také nelíbí jeho upálení a DNES by to katolická církev neudělala. Ale středověk je středověk - dřív se pouštělo žilou, upalovaly se čarodejnice atd. To se dnes nedělá. A myslím, že by bylo zbytečné teď řešit upalování. Protože ty se příliš zaobíráš minulostí, nevidíš současnost a spousta důležitých faktů ti uniká. A na závěr - Písmo svaté znám určitě lépe než ty-jako ateista. Měj se krásně a sleduj víc současné dění, pak možná budeš více laskavější. Tvé reakce mi připadají až příliš osočující. Ahoj Pavla
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]