Reagovat na příspěvek

Diskuze
[Autor: Pavla] [Datum: 27.09.2002 10:41:25]
Omlouvám se za pozdní reakci,ale jsem zavislá na školním internetu.Jsem moc ráda, že jste se ozvali.Začala bych nějakou obyčejnou diskuzí o obyčejném prolému.Základním kamenem by mohla být rozluka Boha a nás lidí.Proč vůbec někdo věří, co je nutí chodit do kostela, na katecheze a co nutí ostatní zarytě stát za svým ateismem?Mně osobně je milejší zarytý ateista, než fanatický vyznávač víry-třeba konkrétně islámu.Otec, který pošle na smrt svého syna s tím, aby zabil další a ostatní tím přesvědčil, není dle mého věřící.Já věřím v lásku, v to, že je spousta dobrých lidí a že ten, který mne stvořil, mě miluje natolik, že mi odpustí to, čím jsem se proti němu prohřešila.Já nechci odsuzovat toho, kdo nevěří, toho, kdo je mým nepřítelem a pronásleduje mne. Já se za ně modlím, aby jim Bůh dal trochu z lásky, se kterou disponuje.Třeba i na úkor té mé. Jenže se mi stále mihá před očima jediné-stoji vůbec dneska lidé o lásku?Když jsem veřejně vyznala svojí víru,nastaly mi zlé časy.Ale já vím, že ti lidé, co se smějí, jednou pochopí, stejně jako já. Mí známí se diví, jak já můžu věřit-vždyť jsem úplně obyčejná jako oni,snad jen s tím rozdílem, že se řídím určitými pravidly.Ale nebylo by mnohem hezčí, kdyby se všichni řídili alespoň z části pravidly jako nekrást, nelhat, milovat všechny okolo sebe? Nepopírám, církev v minulosti udělala spoustu chyb, ale ty udělaly všechny systémy. Proč to nezkusit znovu? Proč mí spolužáci neví, kdo je Kristus, Marie, Duch Svatý? Proč zapíráme jeden druhého a v konečné fázi i sebe sami?
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]