Reagovat na příspěvek

Nová duše
[Autor: Jirka] [Datum: 26.09.2002 8:18:41]
Čau Daewáci, náhodou jsem při brouzdání Internetem narazil na tuhle stránku a jsem moc rád, že vznikla. Jsem majitelem Nexie, čtyřdveřák,DOHC, 16 ventil, r.v. 1997, kterou jsem kupoval v dubnu 2001 jako druhý majitel a tehdy byl dost problém sehnat o tomhle autu nějakou informaci. Měla tehdy najeto 140.000 Km a vypadala, že je ve slušném stavu. Protože jsem ji kupoval z bazaru a to si člověk nikdy není moc jistý :)), putovala hned do značkového servisu na kompletní prohlídku, výměnu náplní apod. Při té příležitosti měnili také rozvodový řemen plus pár dalších maličkostí. Všechno, včetně scan. motoru to přišlo na 7.000. Dnes mám najeto 170.000 Km a jedinou závadou byla výměna zadní a střední části výfuku, brzdové destičky a lanko ruční brzdy. Celkem za 6.000 Kč. Byla to výměna ve značkovém servisu a nemohu si je vynachválit. Auto si odvážím vždy ještě týž den. Jinak se nevyskytla jediná závada a musím říct, že jsem fakt spokojený. Je pravdou, že kvalita zpracování interiéru je spíš nižší, ale je třeba si uvědomit také pořizovací cenu. Na druhou stranu třeba kufr s 530 l je skutečně maxi. Ocenil jsem ho loni na horách. Lyžařské vybavení a bagáž pro čtyři lidi jsem nacpal do kufru a nepotřeboval jsem nic dávat na střechu. Jak jsem četl předchozí přispěvky, je problém stahování pravého předního okna asi opravdu pro Nexii typické. Také se potýkám s jakoby línějším pravým okýnkem. Ale pokud shrnu svoji zhruba jeden a půl letou zkušenost s tímhle autem, jsem opravdu spokojen. Celkem nenáročná údržba, spotřeba okolo 7,5 l. (hodně město), dobré jízdní vlastnosti, které jsem ocenil zejména v zimě a taky nízká pořizovací cena je, myslím, dobrý důvod si tohle auto nechat. Zdravím všechny a doufám, že nás přibude, protože dostupných informací a názorů není nikdy dost:)). Jirka
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]