Reagovat na příspěvek

Dakujem za info
[Autor: JanSu] [Datum: 05.04.2001 13:06:47]
Po preštudovaní vašich stránok musím skonštatovať že ponúkajú vcelku komplexné základné informácie o tejto významnej časti hystórie vášho národa. Privítal by som však viac podrobnejších informácií hlavne čo sa týka bitiek - ich priebehu, organizácie a stratégie a aj presnejšie info ohladne politickej situácie a pomerov v krajine či už z hľadiska európskeho alebo vnútorného. Musím bohužial skonštatovať že v učebnici dejepisu 7.ročníka ZŠ v čase keď som ju navštevoval bolo viac podrobnejších informácií a preto zatiaľ považujem vašu stránku len za základno-informačnú. V reakcii na p.Zdeňka, ktorý evidentne patrí ku skupine ľudí, ktorí sú radšej proti niečomu ako za niečo, by som chcel uviesť že si vôbec nemyslím že toto je nejaký fanklub Jana Žižku a ani si nemyslím že je to super-objektívna stránka. Toto diskusné fórum má podľa môjho názoru práve slúžiť na vymieňanie si názorov a kritici typu p.Zdeňka sú určite výtaný. Autor stránok ich tak môže dopĺňať o ďalšie informácie - napr. mňa by tak isto zaujímala druhá strana mince tzn. koľko bolo vypálených hradov,kláštorov,dedín hustimi. Pri študovaní literatúry som na podobné veci narazil a myslím že by sa dali uviesť aj na tejto stránke. Spôsob odchodu p.Zdenka z tohto fora je preto smiešny a detinský. Najviac ma však zarazila veta v ktorej sa p.Zdenek snazi prirovanat vrazdenie husitov s vrazdenim Fasistov a Komunistov v mene vznešených myšlienok. No tak to snáď nie hádam mi nechcete nahovoriť že myšlienka husitského hnutia sa dá akýmkoľvek spôsobom zrovnávať s fasizmom alebo komunizmom. Veď na fašizme nie je ziadna vznesená myslienka a komunizmus je len úbohé scifi, ktoré sa nedá uskutočniť - maximálne tak zneužiť. Záverom chcem len vyjadriť obdiv českému národu že sa dokázal postaviť na odpor zhnitému a skorumpovanému katolíckemu systému a vytrvať v ňom v čase keď celá európa bola "ustráchaná" a akékoľvek prejavy neposlušnosti sa tvrdo trestali. Aj vďaka husitskému hnutiu má dnes človek možnosť slobodného výberu čo sa týka kresťanskej viery a jej cirkví. K závečnému zamysleniu sa p.Zdenka "Selský rozum mi říká..." by som chcel dodať len toľko že keby sme sa mi Slováci po stáročia nesprávali a nemysleli ako sedliaci ale postavili sa na odpor a bránili sa útlaku - mohli by sme byť aspoň na úrovni ČR.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]