Reagovat na příspěvek

Reakce na reakci reakce
[Autor: Antonín Šturma] [Datum: 04.04.2001 15:06:46]
Historie je učitelka života,světlem pravdy a svědectvím věků.Tuto latinskou frázi umím říct i latinsky,ale bojím se,že při napsání nadělám spustu chyb.Prostě nejsem zas tak dobrej,skvělej,super atd. Stojím si za svým názorem (ne argumentem),že"člověk zabývající se historií" nemůže odsuzovat,posuzovat časy minulé.Historie právě učí brát si z minula poučení,zkušenosti dobrý či špatný příklad.To by se pak hodily fráze "Po boji každý generál" anebo obráceně "Prohráli jsme proto,že protivník zrádně a zákeřně použil lepší bojovou taktiku. Taky by mě zajímaly seznamy vypálených vesnic a povražděných obyvatel těch vesnic.Teď si možná zahraju na ironickýho cynika.Třeba bychom se divili poměru vypálených vesnic husity,nebo křížovými výpravami a taky komu ty vesnice patřily.Možná by nás zarazilo,že třeba více obyvatel těch vypálených vesnic zemřelo v bitvách,nebo v dobývání jiných vesnic a měst.Ale to bychom zase těmi co otáčejí kolama dějin se nechali nacpat do začarovaného kruhu. Nikoho jsem neosočoval,nikomu vznešené myšlenky nevnucuji.Serioznost těchto stránek ať si obhájí jejich majitel.Doporučoval jsem literaturu,která podle mého názoru usnadní pochopení té doby.Na další házení bláta,kamenování a natahování na skřipec už nebudu reagovat. "Hoďte kamenem jen ti,kdož jste bez viny" S pozdravem Antonín Šturma
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]