Reagovat na příspěvek

2. sv.valka
[Autor: JAN] [Datum: 29.08.2002 8:54:55]
Ahoj, se zajmem jsem si precetl vasi stranku a vase nazory. Osobne se mi take nelibi, jakym zpusobem se u nas nyni pristupuje k hodnoceni 2. svetove valky. Osobne me merzi, ze se zapomina na podil sovetske armady. ALe vas vyklad je misty zcestny. Napsal jste to tak, jako by v podstate zapadni spojenci meli pramaly vyznam na ukonceni valky. V klidu si cekali jak to dopadne v rusku a pak az kdyz se rozjel stalinsky kolos smerem na zapad, tak se teprve snazili neco delat. To je naprosta blbost. Rusove valcili sice na nekolik tisicu kilometru dlouhe fronte. To je pravda. Ale spojenci valcili na nejen v zapadni Evrope, i kdyz ze zacatku jen letecky, ale take v Severni Africe a predevsim v Tichomori. Spojenci museli bojovat na rozlehlych pristorach Tichomori, proti tak fanatickemu nepriteli, ze se jim ani nezdalo. Dale jste take skutecne zapomnel na ty tisice a tisice strategicky dulezitych surovin, ktere zapadni spojenci dodavali do ruska, stovkytanku, tisice letadel miliony rucnich zbrani atd. Podivejte se poradne po nejakych serioznich materialech o dodavkach do Ruska, uvidite sam. A jeste k vasi poznamce o atomove bombe. Ja vim, ze je to ozehave tema a diskuzi bylokolem hodne. Rozhodne si vsak nemyslim, ze by jedinym duvodem bylo "vyzkouseni bomby" na lidech, to je hovadina, s prominutim. Propocty ztrat pri vylodeni na japonske ostrovy byly tusim kolem trictvrte milionu az milionu a pul padlych. Takze pokud by melo padnout tolik mojich vojaku a mel bych takovou zbran jakou americane meli, tak bych ji take pouzil. Oni uz totiz dobre vedeli co znamena japonsky fanatizmus. Co se tyce ruske "pomoci" proti Japonsku... je pravda, ze pomohli, ale v podstate az po ukonceni boju v Evrope, v dobe, kdy uz stejne Japonsko bylo porazeno, slo jen o to kdy. Znova opakuji, take se mi nelibi precenovani zasluh zapadnich spojencu a zapominani na sovety, ale vas vyklad je take zatizen par "predsudky" a tech je treba se zbavit. Na obo stranach :-)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]