Reagovat na příspěvek

Rozčarování
[Autor: Sabin] [Datum: 25.06.2002 12:45:15]
Nazdar lidi! Jsem rozčarován tím co jsem dneska přečetl. Napadalo mě projít na internetových křižovatkách všechny odkazy na heslo "husité" a nestačil jsem se divit kolik Čechů, s takovou chutí a bez pocitu viny, kope a plive na Českou (i Moravskou) historii. Svým způsobem mě to ale ani tak moc nepřekvapilo, protože už to dlouho sleduji kolem sebe. Když během rozhovoru někdo zjistí, že věřím v Boha a že jsem husita, tak si myslí, že spím ve vozové hradbě a honím s cepem lidi po lese. Když jsem sháněl přívěšek kalich, tak jsem půl roku musel slýchat otázky typu: "Proč?" nebo "A na co?" Při odchodu jsem si ještě vysloužil smích na cestu. Dokonce i v Táboře v suvenýrech v Husitském muzeu mi řekli: "Tak tady pane, ho rozhodně neseženete." Nevěděl jsem, jestli se mám smát a nebo hořce zaplakat. O co se snažili jezuiti a inkvizice 400 let, to se Komančům povedlo za 40. Češi se stydí za svoje tradice a historii. Není něco schnilého ve státě Českém? Musím se asi smířit s tím, že vlastenec je druh tvora na vymření a po Rudých naše tradice začala znásilňovat jiná sorta lidí, kteří se schovávají za vlastenectví, ale jsou to jenom ubohý náckové. Pokud někdo sdílí podobné pocity a nebo opačné, klidně ať se ozvěte, rád si s ním o tom popovídám. Málem jsem zapomněl, děkuji Votane za super stránky a tvoř dál a dál a dál. Budu se těšit na nové věci. Zdar Sabin
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]