Reagovat na příspěvek


[Autor: ] [Datum: 26.12.2010 23:09:35]
Dobrý den,jmenuji se Jaroslav Němeček.V Kauflandu Uherské Hradiště jsem začal pracovat v červenci roku 2010,po mohutném výběrovém řízení vedeném panem ředitelem Ivo Prchlíkem.Nastupoval jsem do zaměstnání s dobrým pocitem toho že jsem se konečně dočkal zaměstnání,které bylo v době krize těžce k mání.Věděl jsem do čeho asi jdu protože jsem pracoval na stejné pozici u konkurence-skladník.Zpočátku mě školily co a jak,i když u všech podobných supermarketů je to asi stejné.Jenomže po krátkém čase jsem zjistil že jednání u této společnosti je poněkud podivné.Pracoviště je pod neustálým tlakem,nedostatek místa ve skladu,nikoho nezajímalo co se do skladu vejde.Místo na dest palet zboží a přivezou vám zboží na šedesáti paletách.No musel jsem se stát kouzelníkem,protože všechno se muselo do skladu vejít.Palety naštosované(pro neznalé-naskládané na sobě i po pěti šesti paletách)až ke stropu.Pracovní doba je u této firmy od 4:30 hod.do 17:00,čili 12cti hodinové směny.Něco jiného se píše něco jiného se dělá-obvyklé praktiky aby se náhodou něco někde neprovalilo.Podle zákoníku práce,je to trochu jinak,ale na to asi neexistuje žádná kontrola,protože je všechno podepsáno každý den jak to vyžaduje vedení společnosti.Pracovní doba se nedá dodržet,protože na jednu směnu je jeden skladník,který musí složit kamion který přijede i v šest,osm hodin večer.Takže být v práci od 4:30 i do 21:00nebyl žádný problém.Pokud se někdo ozve tak je to o tom že vám bude řečeno-pokud se ti nechce dělat tak se můžeš odebrat na ůřad práce a venku stojí další kteří budou pracovat rádi za 11000,-kč měsíčně i 16 hodin denně.Přesčasy zaplatit?????Nebuď směšný-ani korunu.Samozřejmě že se to nikomu nelíbí,ale nikdo se neozve.Ale to ještě není všechno,to nejhorší ještě přišlo.Při vykládání kamionu,podotýkám že jsem neporušil žádné předpisy,jsem si elektrickým paletovacím vozíkem v tom fofru zlomil nohu v nártu.Pecka to byla pořádná a já měl v mžiku nohu jako meloun a zlámané nartní kůstky.Vrchol nastal v tom že jsem se nemohl postavit na nohu a ještě jsem vyložil kamion.Pak už jsem opravdu odpadal,tak za mnou přišel ředitel že mám jet do nemocnice.Samozřejmě jsem dostal sádru a noha není dodneška v pořádku.Stalo se to 01,09,2010 v 06.00 hodin!!! moje pracvní doba však začala v 3.30hod ráno.Dostal jsem neschopenku a bylo mě to uznáno jako pracovní ůraz.Tak teď teprve nastalo to opravdové peklo.Nemocenskou dostanete s měsíčním zpožděním,vyrovnání od pojišťovny kterou má zaměstnavatel,tak to je ve hvězdách.Do práce jsem nastoupil znovu po několikátém zavolání pana ředitele Ivo Prchlíka 01.12.2010.Tvrdil mě jak nutně potřebují abych nastoupil,že je tam hrozný chaos.Neschopenku jsem tedy ukončil na vlastní žádost,i když mě to doktor nedoporučoval.Podotýkám že jsem sám,rozvedený,musím platit nájem a jídlo mě taky nikdo nedá zadarmo,stát mě pomoct nemůže,protože mám pravidelný příjem.Tak jsem pracoval znovu ve skladu,kulhal jsem tam těch 12 hodin,někdy i víc.V pátek 17.12.jsem dělal do 20:00 od 4:30 od rána.Když vám nepřijdou 2 měsíce peníze a vy makáte jak barevní,tak jsem se chtěl telefonicky zeptat na to jak to vypadá s mojí nemocenskou.Zavolal jsem si na nemocenské dávky a tam mě bylo sděleno že ještě Kaufland neodeslal poslední díl neschopenky na příslušný úřad(tento díl jsem odevzdal 1.12.2010)Při tomto telefonátu mě pan ředitel upozorňoval,jak si můžu dovolit volat v pracovní době na svoje soukromé záležitosti.Oponoval jsem mu že si zjišťuji jak a kdy mě bude doručena výplata a to už mě opravdu nervy hrály,protože jsem už věděl že budu mít na vánoce 0 korun na účtu a to jsou svátky takže se asi dočkám peněz asi v lednu.Možná.Šel jsem si na chvilku sednout na šatnu a odpočinout.Nároky na přestávku máte,ale tady se dodržují jen ve výjimečných případech.Přestávka první probíhala většinou asi tak kolem desáté jedenácté hodiny dopolední,stalo se několikrát že i ve 14 hodin jsem se dostal k první přestávce na svačinu!!!!!!!!!!A když jsem už věděl že jsem opět bez peněz a pracuju,tak jsem v rozčilení řekl panu řediteli Ivo Prchlíkovi že dám výpověď,že už to nevydržím.Bylo to podotýkám v prostoru skladu kde se nacházel jen pan ředitel a já a ještě jeden pracovník.Nebylo to podáno v žádném případě sprostým výrazem,jen mě ujely nervy.Pak jsem se panu řediteli omluvil a myslel že věc je vyřízena.Skončil jsem v ten den práci v20:00 hodin-3 hodiny přes čas.V neděli mě bylo voláno s Kauflandu že se mám dostavit do práce ne na 4:30,ale na 9:00 hodin.Myslel jsem že je zase nějaká změna,protože jsem týden předtím měl 4 noční a jednu denní směnu,tak jsem se dostavil na určenou hodinu.Pan ředitel si mě zavolal k sobě do kanceláře a tam mě předložil papír s předepsanou výpovědí-podepsanou předem panem ředitelem a panem Kadlčíkem jako jeho zástupcem.Ve výpovědi stálo že výpověď podávám já s osobních důvodů dohodou a že nemám vůči kauflandu žádné jiné nároky.Pak mě ještě řekl že tam nebude uvádět žádné údajně nahrané moje vystoupení ze skladu a že mě to dává milostivě dohodou.Jeho jednání bylo arogantní a nedopustil žádnou diskusi o výpovědi,kterou mě dal aniž bych udělal v práci nějaký přestupek a pracoval jsem řádně a nikdy jsem neměl žádný zameškaný čas nástupu na směnu,nepiju alkohol a ani nedroguju.Jsem řádný občan ČR.Proto mě to zarazilo,že jsem musel nastoupit poněvadž mě potřebují do skladu,a tak se ke mě zachoval.Je to způsob jak se zbavit člověka který se nebojí ozvat se,když je v právu.Jen je mi divné,jak může mít Kaufland v heslu,že vám nadřízený ve všem pomůže.Takto se nezachovaly nikdy.Jsem teď bez zaměstnání,kulhám na nohu a neprávem mi byla dána výpověď kterou jsem já nikdy nepodal.Proto se s tím to případem Obrátím na TV NOVA a Okresní soud v Uherském Hradišti budu se snažit dát lidem aspoň jednu životní zkušenost.Pokud to čte někdo s Kauflandu tak ví o čem je řeč.Neskončil jsem a určitě o mě ještě uslyšíte.S takovým jednáním a praktikami jsem se ještě nesetkal.Arogantní chování,přesčasy,které vám nikdo nezaplatí,a pokud se ozvete tak vás vykopnou ze zaměstnání,kde jste pracoval od nevidím donevidím.Němeček Jaroslav.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]