Reagovat na příspěvek

Granule - "střední třída"
[Autor: Tomula] [Datum: 09.01.2007 8:00:01]
Po téměř 20 letech života s jezevčíky na granulích Shurgain (Debut, Optiplus), se kterými jsem měl výbornou zkušenost -výborný poměr kvalita/cena, jsem se rozhodnul pro změnu v mém kynologickém životě a plánuji přízení si malého knírače. Zvažuji také, zda zůstat u granulí u vyzkoušené značky (před 15 lety byly z "kanadských granulí " bežně dostupné jen ShurGai nebo Anka) nebo zkusit něco nového, ale už ostatními chovateli úspěšně vyzkoušeného. Jde mi zase o podobnou třídu granulí (tzn. cca 45 - 65 Kč/kg). Např. zvažuji mezi Ankou a Chicopee, se kterými má údajně hodně chovatelů dobrou zkušenost nebo o trochu dražší Acanou. Supermarketové granule za pár kaček jsou podle mě spíš hnojivo, což jsem si přiznám se krátce na psech sám vyzkoušel. U drahých krmiv zase nevěřím tomu, že rozdíl v kvalitě odpovídá rozdílu v ceně. Nejlepší je podle mě zlatá střední cesta (případně - pro klid v duši - v prvním půl roce, roce života psa si trochu "připlatit" a po ukončení růstu přejít na "střední třídu"). Jen pro dokreslení: když jsem byl se svým druhým jezevčíkem v jeho 13 letech na celkovém vyšetření (i z krve) u verináře (z důvodu plánovaného uspání kvůli čistění zubů), hodnotil jeho zdravotní stav jako bězně u 8 letého psa. Tak nevím.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]