Reagovat na příspěvek


[Autor: anonym] [Datum: 14.12.2006 0:20:56]
Dobrý den, já se předem omlouvám za moji negativní zkušenost a upozorňuji, že vím, že každý není takový. Nikoho nechci odsuzovat. Mám známou, je ZTP. Nidky nám nechtěla říci, co má za nemoc,jenom často opakuje že ona je strašně postižená a že se jí to s přibývajícím věkem bude moc zhoršovat. Co já vím a vidím, tak "jenom" špatně chodí-palce u sebe(byla i na operaci a narovnávali jí to). Má nárok každý rok na lázně(po kterých se jí to úžasně zlepší), chodí o berlích(které ale dle potřeby může nechat doma, někdy jde jenom o jedné, a zvládá to i bez berlí. No ale nejhorší je to vždycky podle přihlížejících lidí, podle počtu osob v okolí). Její první krok byl asi před třemi roky, zažádala si o cedulku do auta jako ZTP. Pak o ZTP+P, pak o byt, pak o invalidní vozík, pak o příspěvek na auto (dostala ho v plné výši 100 tis.), pak o předělání auta na ruční řízení - vše dostala bez sebemenších problémů. Nyní toužila po dítěti, čeká miminko, je ve druhém měsíci. Její první krok vedl k žádosti o větší byt, protože jako postižená a s dítětem na cestě má přece nárok na větší byt. Byl jí přidělen byt 2+1 za 1 měsíc. Byt pro sociálně slabší- má přítele který vydělává přibližně 15 tis. (a ještě si vydělá bokem něco okolo 5 tis.), ona má 7 tis. a ještě k tomu dostane mateřskou 7.500,-.Nezdá se mi tedy, že by finančně trpěli a že by si nemohli něco dovolit. Nedávno oznámila, že si zažádala o elektrický invalidní vozík, nejenom na 8 a 9 měsíc těhotenství, ale že jí zůstane na pořád, no a ještě i ten manuální. Věřím že ho dostane.Jenom nechápu, jak se chce starat o dítě. Nikdo si nedokážete představit tu ostudu, když ona v centru lidí z vozíku vyskočí jako rybička a se slovy že se jí špatně sedí si upraví polštářek pod zadnicí a znovu usedne. Nechá se však vozit. První její starost v počátku jejího těhotenství bylo, jestli bude nadále pobírat důchod nebo mateřskou. No a zjištění že oboje dala patřičně najevo, no protože kdo jiný by měl přece brát tolik peněz než ona - ZTP. Na téma práce má jasnou odpověď, má maturitu na poštovní škole no a na poštu sedět by jí vzali VŽDYCKY, ona by to zvládla, ale proč by tam chodila, když může být za větší peníze doma a nedostala by toto všechno!!! Její slova. Auto co dostala využívá její přítel k dopravě do práce, no a určitě na to dostane ještě příspěvek od státu, jako doprava k lékaři, kterého má 100 metrů od domova. Je toto všechno opravdu normalní???? Existuje něco jako zneužívání dávek ZTP? Já si vždy myslel, že když to dostane někdo, nedostane to druhý, který by to více potřeboval. Ale tohle se přece nebonzuje, vždyť kdo by ukazoval prstem na ZTP!!! Promiňte že se ani nepředstavím. V tomto státě je "trestné" udávat. Jen jsem zvědav, co ještě dostane. Anonym
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]