Reagovat na příspěvek

jen pár názorů
[Autor: mlekar] [Datum: 22.10.2006 20:23:00]
Zdravím všechny slušné i neslušné sběratele a myslím to upřímně! Jak jste jistě poznali, pozdrav jsem neslušně okopíroval od jiných autorů, ale myslím, že je dobrý.Můj hlavní obor jsou lahve na mléko, ale omezeně sbírám i pivní a limo.Zájem o mléko trvá zhruba 20 let, ale lahve sbírám 10 a intenzivně 4 roky.Díky internetu a všeobecnému trendu zájmu o historii se zvyšují samozřejmě i ceny lahví.Myslím, že každý má právo na svou taktiku, ať už zaplatí více na aukru nebo jezdí denně v terénu a snaží se něco sehnat po chalupách.Co je ale větší cena! Kombinuji obě taktiky a i já se snažím (pokud mám to štěstí)při výkupu od nesběratelů být tkzv.slušný sběratel.To znamená, že se snažím vystihnout nějakou cenu, která uspokojí obě strany. Samozřejmě vždy by dal někdo víc a někdo méně.Lahve vytřídím, do sbírky, na výměnu a zbytek nabízím na aukru, ať udělám také radost někomu jinému a samozřejmě aby se mi vrátilo část vynaložených prostředků. Ceny na aukru zvyšuje především nedostatek lahví. I já se párkrát pustil do šíleného šroubování cen, většinou neúspěšně.Úplně každý sběratel má v srdci lahve, které se prostě pokusí získat, když na ně narazí. Potom jsem se dozvěděl, že lahev není vzácná a takovou cenu nemá. A kde teda jsou, když nejsou vzácné? Nejsem mezi Vámi dlouho, ale byl bych pro,aby jsme byli na sebe slušnější a trochu si ve svých preferencích vycházeli víc vstříc.Sběratelé prý žíjí déle, protože mají život víc naplněný, tak si ho plňme.Když to po sobě čtu, tak jsem nic moudrého nenapsal, ale když to dalo takovou práci tak to odkliknu.Mějte se! P.J.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]