Reagovat na příspěvek

SBĚRATELSTVÍ A AUKRO
[Autor: KLESA EMIL] [Datum: 18.10.2006 17:47:11]
Můj klasický pozdrav - Zdravím všechny slušné i neslušné sběratele - na této diskuzní stránce zazněl naposledy v lednu 2006. Po dlouhé době jsem zabrousil na tyto stránky a nestačím se divit. Tak plodnou a poučnou diskuzi jsem opravdu nečekal. Jen tak dál pánové sběratelé slušní:) i ti neslušní:( , alespoň budu mít za dlouhých zimních večerů o zábavu postaráno. Chtěl bych jen připomenout, že i sběratel je jen člověk a proto je také chybující. Nikdo přeci nejsme dokonalý! No, vlastně možná že jsou mezi námi nějácí ti - dokonalejší. Dokonce jsem zaslechl, že jistý sběratel o sobě říká, že je - nejslušnější. No vidíte a já si myslel, že nejslušnější jsem já:). Škoda, zase mne někdo předběhl. Ale k tomu sběratelství - přeci všichni víme, že jsou mezi námi sběratelé chudí a bohatí. Chudí a bohatí nejen penězi, ale i duchem. A nyní začněte kombinovat - chudý penězi a chudý duchem, chudý penězi a bohatý duchem, bohatý penězi a chudý duchem, bohatý penězi a bohatý duchem. A co nám z toho vyleze? No přeci současná situace ve sběratelství. Tak proč se někteří tak převelice diví? No a k tomu Aukru snad jen jednu malou poznámku. Aukro je aukce a v té zvítězí vždy jen ten, kdo dá nejvýšší nabídku. Můžeme se kolikráte pozastavit nad cenou, kterou jsou někteří sběratelé ochotni zaplatit, můžeme s tím nesouhlasit, ale jak říká klasik - to je tak vše, co s tím můžeme dělat. Já osobně to řěším zcela jednoduše. Stanovím si maximální limit, kolik jsem za tu či onu láhev ochoten dát a za něj nejdu. Buď mám stěstí a láhev získám a nebo se z ní bude radovat někdo jiný. Jak jednoduché. A přátelé závěrem snad jen toliko, sundejme si z očí růžové brýle. Svět kolem nás možná nebude tak zářivý, ale jistě si ušetříme mnohá zklamání v našem sběratelském životě. No a rozloučím se ještě jednou filmovou klasikou - Kurňa chlapi nelijte to pivo z voken ven !!!
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]