Reagovat na příspěvek

RE:punto - tesnenie pod hlavou
[Autor: marmor] [Datum: 25.08.2006 14:54:33]
Ja mam tiez Punto 1,2 8V. Mam ho sice iba 1/2 roka ale uz som sa stretol s problemom, ktory popisujes. Ked som auto kupil ojazdene (je to r.v.2001 V 2002)motor bol dost silno zaolejovany (zatekanie oleja spod hlavy valcov nadol). Je to jeden z prvych priznakov, ze nieco nie je v poriadku s tesnenim pod hlavou valcov. Potom parkrat sa mi to stalo je to take zblnkanie, ktore je zretelne pocut vo vozidle, akoby niekto prelieval vodu z jednej nadoby do druhej. Nevenoval som tomu velku pozornost. No a potom sme sli na dovolenku do Tatier - jazdenie do kopcov a zovrela mi voda v chladici. Spociatku som myslel, ze nejde o nic vazne ale problemy sa zhorsovali motor sa prakticky okamzite o nastartovani zohrial a voda v chladici doslova bublala t.z. ze sa nasaval vzduch spod hlavy valcov a vytlacal sa do chladiacej sustavy. Bola to velmi prijemna dovolenka - auto slo na 4 dni do servisu, kde kompletne vymenili tesnenie pod hlavou valcov, vodne cerpadlo, termostat, chladiacu kvapalinu a olej. Motor mam teraz cisty a "bublanie - prelievanie vody" prestalo.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]