Reagovat na příspěvek

Pro Logana
[Autor: Gejza] [Datum: 16.08.2006 0:03:23]
Ad 1 : "Rozhodčí si je stoprocentně jist svým rozhodnutím" - v námi rozebíraném utkání si možná stoprocentně jistý byl, že se udál přestupek proti pravidlům - nic proti. Ale skoro z půlky hřiště NEMÚŽE vidět místo přestupku. V tom okamžiku mu má pomoci pomezní rozhodčí, což se nestalo. A tak by měl alespoň zaběhnout na místo přestupku a utvrdit se v tom, že zákrok se stal v pokutovém území. (Zákrok se stal zhruba na rohu velkého čtverce zprava, rozhodčí byl rovněž na pravé straně v půlce hřiště a ihned běžel rovně k penaltovému puntíku). Je to celkem normální i na nejvyšších úrovních, že rozhodčí odpíská nedovolený zákrok, běží na místo přestupku a až poté ukáže na penaltu - každý jste se s tím už jistě setkal. Ad 2 : Zde jsem napsal "normální" hrací dobu dost nešťastně. Na mysli jsem měl běžný zápas který trvá 92-96 minut. To co bylo v Touškově byla zvrhlost. Ad 3 : "Penalta musí být tisíciprocentní v 1. nebo klidně i ve 115. minutě". V podstatě máš pravdu. Jenže penalty jsou tisíciprocentní, stoprocentní, 50-ti procentní a taky vymyšlené. Budiž, rozhodčí jsou jen lidi, kteří mají také nárok na chybu. Ale je rozdíl udělat chybu v 1. minutě a nebo ve 101. minutě. Jestliže se rozhodčí upískne v 1. minutě, je to průser, ale ještě má postižené mužstvo dost času s tím něco udělat. Navíc jestliže si později rozhodčí uvědomí chybu (třeba i v poločase po konzultaci s asistenty popř. s delegátem), může třeba písknout podobnou pentli ve druhé půli na druhé straně v podobě kompenzace (aby se některé mužstvo necítilo poškozeno). I když je to taky průser, neměla by se dít nějaká kompenzace, ale určitý druh spravedlnosti v tom lze najít a snad i pochopit. Ale písknout vymyšlenou pentli v poslední minutě za těsného stavu je podle mě velký rozdíl. Rozhodne totiž většinou o výsledku a postižené mužstvo již nemá možnost reparátu. Takže Logane takhle nějak to vidim já. A ještě trochu z jiného soudku. Poslední zpráva ze Strahova říká, že trenér reprezentace Brückner po omluvách některých hráčů a ukončení kariéry Pavla Nedvěda dodatečně povolal pro zápas proti Srbsku sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského. Dozvěděl se totiž, že Kulínský dobře vniká do šestnáctky :-)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]