Reagovat na příspěvek

MARNĚ…
[Autor: Marcela Havlínová] [Datum: 01.06.2006 14:21:19]
Jako poradce chovu jsem zvána každým rokem na setkání rozhodčích a poradců chovu v Pardubicích – letos pořádaného 19. února 2006. Loňského roku, jsem se musela pro vážné zdravotní problémy ze své účasti na tomto setkání omluvit. Učinila jsem tak e-mailem, a to na adresu rozesílatele pozvánek na toto setkání – doc. Procházkovi – a stačilo to – má omluva byla akceptována. Letos jsem se opět musela pro vážné zdravotní problémy omluvit. Zvolila jsem stejnou cestu a opět jsem se e-mailem omluvila doc. Procházkovi, a dokonce ještě předtím, než pozvánky rozesílal. Protože však omluvu neakceptoval, raději jsem mu zaslala ještě jeden e-mail ihned po zaslání pozvánky (1. omluva zaslána 11. ledna a 2. omluva 22. ledna). A můj stejný postup nestačil – ze zápisu ze setkání v Pardubicích, který jsem obdržela, jsem s údivem zjistila, že omluvená nejsem. Proto jsem se obrátila na předsednictvo klubu, resp. na předsedu dr. Pavelka a přeposlala mu své dvě omluvy (16. března). Výsledkem byla prazvláštní omluva doc. Procházky: „Pokud jde o nezveřejnění Tvé omluvy v Pardubicích, za to se omlouvám. Ovšem při dobré vůli by se dalo pochopit, že dnes v tomto směru vykonávám jen pomocné práce (tj. rozesílání pozvánek): hlavním organizátorem setkání je dr. Pavelek (který byl na pozvánce podepsán a jemu proto patřila omluva) resp. dr. Beneš. Mezi kolegy by se to dalo pochopit a omluvit, mezi lidmi Tvého typu zřejmě ne. Pokud jde o pravidla slušnosti, pak by bylo lepší v tomto smyslu hodnotit spíše Tvá schizofrenní vyjádření.“A jako přídavek v květnu vyjde článek o setkání v Pardubicích opět v původním znění – NEOMLUVENA!!! Tak nevím, pravidla slušného chování asi přestávám chápat. Slušná omluva zřejmě pro některé není akceptovatelná. Zato v rámci své „pozoruhodné“ omluvy takový člověk, který mi například celá léta svévolně proti všem pravidlům slušného chování tyká (nikdy mě nepožádal o svolení, aby tak směl činit), se mě snaží dokonce poučovat, vychovávat a nastiňovat mi mé vlastnosti… Dovolila bych si poznamenat, že při „dobré vůli“, o které doc. Procházka píše, by mu snad nedalo tolik práce mou omluvu předat dr. Pavelkovi či dr. Benešovi a rozhodně cca dva měsíce po mém upozornění napravit svou chybu opravou o mé neúčasti v časopise, jehož je navíc redaktorem. Marcela Havlínová – oblastní poradce chovu Středočeské pobočky KCHK ČR. (Celou e-mailovou korespondeci ohledně mé omluvy na letošní setkání v Pardubicích jsem schopna doložit.)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]