Reagovat na příspěvek

Názor k termínům stanoveným STK
[Autor: Vratislav Opl] [Datum: 10.11.2005 9:14:40]
Rád bych vyjádřil svůj názor k nově stanoveným termínům STK. Vzhledem k současným klimatickým podmínkám se mi zdá rozhodnutí o předehrání dvou jarních kol jako rozumné. A to i když pominu, že tréninkový proces jde v této době asi trochu stranou, protože vzhledem k zimnímu času, kdy se stmívá v 17:00 hod. není prakticky možné standardně trénovat. Ale tyto problémy jsou téměř pro všechny oddíly stejné. Navíc doufám, že v případě radikální změny počasí může STK své rozhodnutí opět korigovat. Na druhou stranu jsem se domníval, že toto rozhodnutí bude ve svém důsledku znamenat, že krajské soutěže budou na jaře zahájeny o 14 dní později, tedy 26.3.2006. Zahájení soutěží 12.3.2006 a jejich ukončení již 4.6.2006 (plus baráže ukončené 11.6.2006) mi však přijde jako velmi zvláštní rozhodnutí. Dle mého názoru je fotbal letní sport a měl by se hrát na dobrých terénech a za příjemného počasí. Chápu, že termíny naší nejvyšší soutěže se přizpůsobují Evropě (vzhledem k reprezentaci a pohárům), ale myslím, že nikoho z našich krajských soutěží se tyto povinnosti netýkají. Samozřejmě není jisté, že bude dobré počasí i o těch 14 dnů později, ale myslím, že ta šance je výrazně vyšší než v termínu stanoveném STK. Navíc si uvědomuji, že podobný návrh byl již v minulé sezóně a to se nekonalo ani ME či MS, tedy nemyslím, že by toto rozhodnutí souviselo se šampionátem v Německu. Můj názor je prostě takový, že by se klidně mohlo hrát až do prázdnin a podzimní soutěže začínat již v červenci.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]