Reagovat na příspěvek


[Autor: Sedlmaier] [Datum: 09.09.2005 7:35:27]
Takže nyní to bude na trochu delší čtení, ale řekl jsi si o to sám ! Ani já, vážený bývalý kolego pane Svobodo jsem nečekal jinou reakci. Reakci funkcionáře u kterého jsem neslyšel za celé své působení ve funkci DS kdy jsi byl a jsi nyní předsedou KR. V souvislosti s tím co jsi napsal se mi vybavuje moje velice negativní vzpomínka na první školení DS v Tachově. Zde jsem se s KR a kolektivem DS poprvé setkal. Na tomto školení jsem nevycházel z údivu a jeho průběh byl pro mne šokem. To co se zde odehrávalo , jsem nečekal ani v tom největším snu a dlouho jsem zvažoval, zda vůbec mám tuto funkci vykonávat. Poprvé jsem zažil, jak dokážete ponižovat lidi takovým způsobem jako DS. Jen jeden příklad. U mne vzory rozhodčích které v okrese Klatovy něco dokázali řízením utkání I.ligy byli rozhodčí Veverka a Jiřík. Právě posledně jmenovaný který se stal mým kolegou jako DS byl komisí rozhodčích tak hodnocen a osočován, že by si od Jana Jiříka po tomto sezení nevzal nikdo ani kůrku chleba. Protože jmenovaného jsem velmi dobře znal , znal jeho klady i zápory nevycházel jsem z úžasu, že někdo kdo něco dokázal si může nechat někým na sobě štípat dříví takovým způsobem. On znalec poměrů mlčel(věděl proč, neboť by se mu vše vrátilo, tudíž postupoval cestou menšího odporu), já jako nováček jsem v diskuzi vystoupil a řekl jsem svůj názor v tom smyslu, že se vůbec rozmýšlím zda za takových vztahů a pohledů na DS mám do tohoto kolektivu vstoupit. Vzápětí na to vystoupil pan Berbr . Je ho úvodní slova se kterými začal mne šokovala . Přestože se psal se čas již dávno po listopadu 1990 byl jsem, osloven : „Vážený soudruhu, na to si musíte zvyknout. Od toho skutečného hodnocení a schopnosti posuzování kvalit rozhodčích jsme tu my KR a váš podíl DS na tom zda budou řídit vyšší nebo nižší soutěže je svým hodnocením z utkání jen pětinová ! Další slova součastného předsedy P KFS nebudu citovat, ale mám je dobře zapsané a hodně by korespondovala s tím co dále praktikovalo mezi KR a DS. Já jsem si udělal první velkou černou tečku, ostatní mlčeli. Také na dalších vždy následujících seminářích jsem se nebál kriticky vystupovat k tomu co kolem sebe vidím při své činnosti a takový jsem zůstal. Jen v poslední době jsem neměl dostatek sil znovu a znovu hovořit a ostatní jen mlčky poslouchali s výjimkou Rudolfa Špotáka a Václava Kopřivy, kteří se rovněž vždy velmi otevřeli a o problémech otevřeně mluvili. Takže pane Svobodo to jen pro osvojení Vaší paměti a nebylo to tehdy v působnosti okresu Klatovy. Nebylo to v době kdy Vy označujete mé působení a vystupování v jakémsi označení „kultu osobnosti“. O těch skutečných „kultech osobnosti“ raději nebudeme mluvit, nebo psát nahlas. Každý zasvěcený ví co myslím… Nyní se dovolím ocitovat níže uvedené řádky které patřily mne a byly také směrem ke mne mířeny, jinak by jste je nepsal : Cituji vaše slova : „ A ještě jednu věc. Vždycky, když někdo začne mluvit a psát o tom, jak má něco hodně rád a jak tomu dává vše a jak je poctivý, zbystřím. Těch poctivých totiž vidím denně v televizi spoustu a jsou jich plné kriminály. Zeptej se některého z nich, pokud budeš mít možnost. Bude Ti zcela jistě tvrdit, že on je ten nejpoctivější, všechno dělal rád a nic neudělal špatného. To jenom ti kolem něj na něj byli zlí a ubližovali mu. Nepřipomíná Ti to něco?“ Předně co Vy víte o tom jak mám fotbal rád a co Vy víte o mém čestném jednání? Pokud by jste o tom něco věděl, pak nemůžete v souvislosti s tím utrousit ve svém článku ani čárku ! Vím je nám možná mnoho, ale přesto byl chtěl ve svém okolí ukázat na člověka který by neměl fotbal a práci v něm rád kdyby to nedokazoval svojí prací, pravidelnou činností. Myslím tím sebe a nejsem přitom „sebezahledut“ tak jak vážený bývalý kolego uvádíš ! Jen pro ilustraci a ne tvojí pane Svobodo , o to skutečně po tom, co jsi o mne napsal nestojím, ale stojím o to aby ten kdo čte tuto diskuzi byl v obraze: Od roku 1975 do konce roku 1993 (v tomto roce jsem odstoupil z funkcí na vlastní žádost) jsem vykonával funkci sekretáře OFS Klatovy. Téměř den co den jsem dojížděl 17 km v době svého volna po práci do Klatov kde jsem vyřizoval korespondenci, podílel jsem se na obsazování rozhodčích, byl jsem členem VV a přes své mládí dlouholetým místopředsedou OFS, odřídil jsem o sobotách a nedělích stovky mistrovských i dalších fotbalových utkání jako rozhodčí a přitom jsem měl zaměstnání ve kterém jsem nebyl pánem svého času, doma měl dvě děti a rozestavěný rodinný dům, týden co týden jsem zabezpečoval zveřejňování všech výsledků komentářů v okresním tisku atd. Vše jsem enormním úsilím zvládl , ale za jako cenu ? Za cenu svého zdraví a tak jsem od roku 1995 kdy jsem prodělal první infarkt odešel do ustraní a našel cestu se vrátit zpět nabídkou dělat delegáta svazu. Od roku 2001 jsem navázal na práci směrem ke čtenářům kdy jsem jako jediný v kraji zprovoznil soukromé webové stránky pod názvem Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, ale rozsah těchto stránek překročil široko daleko na hranice své působnosti. Nyní mám na téměř čtvrtmilionu návštěv na těchto stránkách. Z nich čerpají veškeré informace všechna periodika a to nejen v našem okrese !!!! To ale obnáší nemít své volno a o sobotách a nedělích ani noční volný čas a vše podřídit jedinému, informovanosti veřejnosti která o to stojí ! I přes tuto vytíženost jsem neodmítl nabídku svého kamaráda Jana červeného a potažmo i nově zvoleného VV OFS Klatovy abych zastával znovu funkci sekretáře OFS . Proto od února roku 2004 se aktivně podílím na práci OFS který řídí jako předseda Jan Červený. Člověk který mi vždy věřil a já jeho důvěru nezklamu. To však neznamená, že si myslím, že na mne stojí fotbal v rámci působnosti tohoto fotbalového svazu. VV OFS Klatovy má takové zkušené funkcionáře jak ve VV a ve svých komisí , že si dokáže obejít bez jakýkoliv mých služeb a také to dokazuje. Já se nepodílím vůbec na jeho rozhodovacích pravomocech a jen napomáhám tam, kde již práce dobrovolného funkcionáře končí a musí nastoupit práce sekretáře. V takovém kolektivu mne práce baví, troufám si říci, že se mi daří plně naplňovat požadavky VV a jeho komisí. Tím jste měl na mysli vážený bývalý kolego toto(cituji z níže uvedené odpovědi mne : „Bohužel jsi se ale dostal do pozice, a dokonce si myslím, že jsi o tom ve své sebezahleděnosti přesvědčený, že bez Tebe by fotbal na Klatovsku nebyl tím pravým ořechovým. Je to škoda. Když se člověk dostane do takové pozice, a to v jakékoliv sféře lidské činnosti, pak se dostává do stádia, v němž jsi se zřejmě ocitl, a to, že se domnívá, že je nedotknutelný a jediný on má ten nejsprávnější pohled. Jak jsi se ale přesvědčil, a doufám, že ještě častokrát přesvědčíš, není tomu tak.“konec citátu z níže uvedené tvojí odpovědi! Já si dovoluji použít opět slovo bohužel a to směrem k Tobě vážený bývalý kolego ! Bohužel se mýlíš, neboť nejsem ve věku kdy bych si myslel, že vše stojí a padá na mne. Jen dobře vím, že pokud nebudu dělat svojí práci naplno i bez ohledu na svůj zdravotní stav, že tím utrpí čtenář. Víš moc dobře sám jako šéfredaktor Tachovského deníku (proto Ti to také tak dobře píše a snažíš se obalit vše pro čtenáře , že vše dokážeš kamuflovat, aby výsledná byla v tomto případě taky vítězná pro P KFS) , že získávání podkladů k informovanosti čtenářů je práce velice náročná) a moje odměna s Tvojí se nedá srovnávat, já to dělám a nebojím se o tom napsat za měsíční odměnu 3000,- Kč hrubého v průběhu sezóny přitom nepoužívám k těmto cestám a nejen k nim služební auto s nápise Tachovský deník. A závěrem jen jednu věc obecně k poctivosti. Moc dobře víš vážený bývalý kolego, že o té se příliš na žádném školení raději nemluví. Proč když již z minulých let je v této oblasti všem zcela jasno… Já za sebe mohu opět podle Tebe to bude ale „sebezahleděnost“ mohu čestně prohlásit : Více než 33 let jsem měl svěřený materiál v hodnotách několika desítek milionů a ani jedenkrát jsem nemusel uhradit za zpronevěru a nebo špatné hospodaření jediný haléř. Přeji Tobě i všem se kterými pracuješ na úseku kopané aby i oni byli takovými hospodáři a pak se našemu fotbalu i funkcionářům kteří v něm dělají bude dýchat lépe. Proto pro příště zvaž, než napíšeš takové bláboly k mé osobě a nemíchej politiku do naší polemiky. Politiku zatahujete do sportu Vy mocní a pak z toho vzejde, že se nemůžete domluvit ani na volbě předsedy ČMFS. Ty jako delegát I.ligy o tom vlastně musíš vědět víc… A ještě jednou Tě žádám. Nepleť mojí práci na Klatovsku do spojitosti s PKFS. Není to parketa na které jsme začali tancovat, tak se drž tématu a nepiš o tom, o čem jen málo víš. Možzná tak na Tachovsku...
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]