Reagovat na příspěvek

registrace
[Autor: Dagmar Miklíková] [Datum: 06.07.2005 9:07:07]
Protože jsem již 4 rokem na mateřské dovolené, mám málo informací k registraci sester, kterou si nyní /asi/ budu muset vyřídit. Zatím zákon o povinné registraci neprošel, jak se zmiňujete ve Vašem článku, tak proč jsou sestry stavěny do pozice, že se to "musí" - zaměstnavatel nařizuje. A když tedy zákon neprošl, je tedy nutné mít osvědčení, protože podmínkou k výkonu povolání bez odborného dohledu je to jedna z podmínek. Co pro nás bude znamenat nemít osvědčení /zařazení,plat a pod./Co přesně určuje datum 1.4.2006, kdy bude nutné sbírat body do registru a jestli od tohoto data bude registr nutný. Když už žádosti jsou odeslané nejméně 1/2 roku, proč ještě nepřišlo vyjádření a od kdy je člověk registrovaný - od doby kdy žádost poslal /razítko pošty/, nebo až od vyjádření z registru, od té dobu pravděpodobně bude běžet 6-ti letá lhůta. Také si myslím, že provoz oddělení nedovoluje účast na meziústavních seminářích /časově a finančně náročné/, a pro směnné sestry je tu účast po noční směně nebo v jediném dni volna! Osmičkové sestry mají možnost uvolnění na semináře, je jim placena i služba. Prohlubuje se tím rivalita sester, ztrácí se pojem kolektivní práce, každý si pracuje na svém písečku. Péče o pacienta se stává obtížnější, protože se zde mísí problémy s administrativou, vše začíná být jako kdysi, že se něco "musí". Také si myslím, že kdo se chce vzdělávat, že tak činí, kdo ne, ten si to na semináři jenom odsedí a sbírá body. Já sobně jsem zájem o vzdělávání projevila tím, že jsem absolvovala PSS v oboru ARIP, v dnešní době mi toto studium nebylo zaměstnavatelem uznáno /finančně/ tudíž se ztrácí motivační účinnek samovzdělávání, oproti zahraničí.Děkuji
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]