Reagovat na příspěvek

Deník Sport, 21.5. 2005
[Autor: :-(] [Datum: 23.05.2005 15:01:51]
"Sejmul Berbr okres Plzeň-sever? PRAHA - Pomstil se šéf Košťálova volebního štábu Roman Berbr odbojnému okresu Plzeň-sever? Z původního víkendového obsazení zápasů západočeských krajských soutěží byla stažena řada rozhodčích. Převážně z okresu Plzeňsever... Všechno mělo odstartovat vystoupení Petra Fořta, předsedy STK okresu Plzeň-sever, na středečním "sněmu" české komory v Praze na Strahově. "Řekl jsem, aby naši vyjednavači nepředkládali Moravě něco, co je neprůchodné. Že jde stejně jen o jméno. A místo jména pana Košťála jsem nabídl jiné - Ivana Haška, který je podle mě ve druhém kole zvolitelný," vypráví Fořt. Přímo na zasedání prý negativní reakci nezaznamenal. Ani od Romana Berbra, předsedy Plzeňského KFS. "Ten mi nic neříkal. Ale je pravda, že je to můj úhlavní nepřítel. Na první valné hromadě zastupoval náš okres pan Rauch, to je jeho člověk. Na tuhle jsem byl nominován já - a když se to Berbr dozvěděl, tak byl úplně nepříčetný." Vypadlo sedmnáct sudích Západočeský KFS provedl těsně před víkendem změny v rozhodcovském obsazení 38 zápasů. Ze hry vedle několika jiných vypadlo i 17 sudích z okresu Plzeň-sever, ty pak nahrazovali sudí z jiných okresů, kteří měli původně pískat jiné duely. "Takové změny jsou běžné. Několik rozhodčích jsme museli škrtnout, protože v pondělí nepřišli na testy fyzické připravenosti," vysvětluje šéf komise rozhodčích Plzeňského KFS Miroslav Svoboda, jinak prvoligový delegát. Absence na prověrkách se ale podle dostupných zdrojů týká jen 5 ze 17 škrtnutých sudích z Plzněsever... "Ve čtvrtek jsme v Plzni měli valnou hromadu krajského ČSTV. Pan Berbr ji řídil," sdělil Sportu Václav Lomička, šéf ČSTV na okrese Plzeň-sever. "Mně osobně to neřekl, ale řada delegátů v zákulisí od Berbra slyšela, že za to, co udělal Petr Fořt, se našemu okresu pomstí. Stažením našich rozhodčích a tím, že do okresu nepřijdou peníze na vybudování hřiště s umělým povrchem, ani na mládežnické centrum ve Vejprnicích." Delegáty, již to měli slyšet, ale Lomička neoznačil: "Oni by se asi báli." Košťálův pobočník zavěsil A co na to všechno "odbojný" Fořt? "Nechci spekulovat, jestli je mezi tím mým vystoupením a těmi změnami na obsazovačce nějaká souvislost. Člověk neví, jak se to vyvine..." Předseda OFS Plzeň-západ Jaroslav Strejc se včera vrátil z nemocnice, takže prý nemá kompletní informace. "Jestli to ale Roman Berbr udělal, tak je to nefér vůči těm rozhodčím. Ti za nic nemůžou." A co na spekulace o své údajné mstě Plzni-sever říká sám Roman Berbr? "Heleďte, vy máte tak dobrý informátory, že třeba víte, že předsedu svazu bude dělat Gross. Já nasazování rozhodčích nedělám a víc vám neřeknu. Čest práci!" A zavěsil. LUDĚK MÁDL"
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]