Reagovat na příspěvek

POPOVIČ - JAKO V HOKEJI ? PROČ NE ?
[Autor: Fan] [Datum: 04.05.2005 14:13:24]
Možná nejlepší řešení. A neškodilo by, kdyby se dal dohromady s I.Haškem i s původně Košťálovým člověkem Malým (ten jako náměstek min.školství prosadil obnovení sportovních tříd a center stupidně zrušených za Klausovy vlády) Dnes na idnes : Teplický bos kandidaturu zatím pouze zvažuje Popovič šéfem svazu? Musí být vůle ke změně 04.05.2005 08:41 - T e p l i c e - Úspěšně šéfuje sklářskému gigantu Glaverbelu a také fotbalovým Teplicím. A teď se proslýchá, že by Štěpán Popovič mohl kandidovat na předsedu Českomoravského fotbalového svazu. "Lidé vědí víc než já. Minulý týden jsem strávil v Rusku a v pondělí jsem zase měl samé porady," pousmál se 59letý Popovič. -------------------------------------------------------------------------------- Z jeho dalších slov ale vyplývá, že kandidaturu přinejmenším zvažuje. Jak to tedy je? Faktem je, že mě pár lidí oslovilo. Žádný závazný příslib jsem ale nedal. Abych přikývl, musela by existovat velmi silná společenská objednávka. Fotbalové hnutí by muselo říct: Ano, chceme podobné řešení jako v hokeji, tedy nezávislého manažera (předsedou hokejového svazu je Vratislav Kulhánek ze Škody Auto). Nejsem si jistý, jestli taková objednávka existuje. Dokdy se tedy rozhodnete? Do 19. května. Termín, kdy končí uzávěrka přihlášek, znáte přesně. Žádnou jsem ale nepodal. Nemám chuť jít do nějakého boje a přesvědčovat lidi, že je správné udělat změny. Oni sami je musejí chtít. Jak poznáte onu společenskou objednávku? Musely by zaznít opravdu velmi silné hlasy z fotbalového prostředí, že si změnu řízení přejí. A zatím ty hlasy asi neznějí. Co chcete případně nabídnout? Byl jsem osm let šéfem Svazu průmyslu a dopravy České republiky, což je organizace obrovská a silná. A myslím, že jsem to dělal docela dobře. Abych kandidaturu podal, musela by být poptávka po nezávislém profesionálovi, který vyšel z průmyslové sféry, a ne po fotbalovém fandovi. Vůbec nehodlám kandidovat někde, kde bych měl třeba řešit vztahy Čechy - Morava. Na dubnové valné hromadě svazu neúspěšně kandidovali Ivan Hašek, Vlastimil Košťál a Pavel Mokrý. Jak jste ji sledoval? Jako všichni ostatní. Nepředstavuji si, že teď vystoupím a budu kritizovat Haška a Košťála. S oběma mám korektní vztahy. Myslíte, že ve fotbalovém hnutí vůbec existuje vůle po změně? Když ji neuslyším, nechci se utkávat v soubojích, které by mě stály čas. Můj celoživotní sen opravdu není být předsedou fotbalu, nepotřebuji se zviditelňovat. Ve svazu průmyslu jsem už poznal všechny možné krále, královny, předsedy vlád, prezidenty. Nejde mi o slávu, to mi věřte. Nabízím své zkušenosti. Hlavní téma ve fotbale je korupce. Jak byste s ní zatočil? Nechci dělat žádná silácká prohlášení "za korupci doživotí" a podobně. Řešil bych ji velmi tvrdě. Není to ale běh na krátkou trať. Jestli někdo zná recept na okamžité řešení korupce, je génius. A měl by se stát předsedou OSN.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]