Reagovat na příspěvek

Mokrý
[Autor: Nick] [Datum: 18.04.2005 17:10:16]
Mokrý odmítl verzi o pasti na Košťála 18.04.2005 13:35 - O l o m o u c - Žádný plán, jak napálit Košťála nebyl, tvrdí moravský kandidát na funkci předsedy fotbalového svazu Pavel Mokrý. "Všechno vyplynulo z momentální situace," řekl v reakci na rozhovor Jiřího Kubíčka v dnešní Mladé frontě DNES. Olomoucký ředitel uvedl, že předem domluvenou taktikou spolu s Mokrým oklamali největšího soupeře Vlastimila Košťála. Byla to lest na Košťála. A zbaštil ji! Si se zbláznil?! křičelo se na Košťála Mokrý už možná kandidovat nebude Košťal zvažuje vznik české asociace Nový předseda zvolen nebyl, možná příště -------------------------------------------------------------------------------- "Já jsem na straně dobra a Košťál na straně zla," řekl Kubíček ve zmíněném rozhovoru a podrobně vysvětlil způsob, jakým měl být Košťál napálen. Mokrý měl podle této teorie Košťálovi slíbit, že ve volbách ustoupí v jeho prospěch, čímž svého rivala odradil od volební kampaně na Moravě. "Krásná mystifikace, kterou jsme Košťálovi úmyslně připravili! Košťál sedl Mokrému na lep! My na Moravě jsme ctili variantu: nedá se proti všem válčit, některé je nutné podvést," chlubil se Kubíček. Pavel Mokrý však dnes všechno popřel. "Nic takového dopředu plánovaného nebylo. Skončilo to zkrátka patem, vyplynulo to z momentální situace," prohlásil. "Já jsem ve finále nechtěl být překážkou, ale drtivá většina moravských kandidátů byla proti mému odstoupení. Tak jsem musel jejich názor respektovat. Morava chtěla od začátku jako svého kandidáta pouze mě a nic jiného tady rozhodně předem plánovaného nebylo," řekl Mokrý. Košťál řekl, že na Kubíčkovo vyjádření dnes nebude reagovat. Na středu prý svolá tiskovou konferenci. Morava složí novou vyjednávací skupinu Tři dny po neúspěšné volbě už začínají přípravy na mimořádnou valnou hromadu, která proběhne 10. června. Moravští fotbaloví funkcionáři se dohodli, že složí novou vyjednávací skupinu, která se společně s českou protistranou bude snažit najít vhodného kandidáta na nového předsedu fotbalového svazu. Pravděpodobně už v úterý. "Měla by mít asi tři členy," uvedl současný místopředseda svazu za Moravu Pavel Mokrý, který se v pátečních volbách neúspěšně ucházel o předsednický post. Vyjednávací štáb vznikne v Olomouci, o jeho obsazení rozhodne porada členů dohodovací skupiny z páteční valné hromady a současných členů výkonného výboru volených právě moravskou komorou. Dosavadní moravský volební lídr už v pátek prohlásil, že znovu kandidovat na předsedu pravděpodobně nebude. "V tuto chvíli to spíše vidím tak, že zřejmě už opravdu kandidovat nebudu," zopakoval Mokrý tři dny po valné hromadě. Jiného kandidáta Morava zatím nemá. Z páteční valné hromady nový svazový předseda nevzešel. Ivan Hašek vypadl už v prvním kole a patem skončil i následný souboj českého kandidáta Vlastimila Košťála s moravským protějškem Mokrým. Ani jeden z nich nezískal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů v české i moravské komoře. Čeští a moravští fotbaloví funkcionáři by nyní měli zahájit diskusi o tom, který z kandidátů by byl přijatelný pro obě strany. Nová valná hromada se uskuteční 10. června.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]