Reagovat na příspěvek

Kubíček
[Autor: Nick] [Datum: 18.04.2005 17:07:19]
18.04.2005 07:00 - O l o m o u c - Motiv, proč nebyl v pátek vybrán nový šéf českého fotbalu, naleznete podle Jiřího Kubíčka v závěrečném dějství opery Mefistofeles od Arriga Boita. "Až běhá mráz po zádech, jak je v něm nádherně zpracovaný střet dobra a zla," líčí vlivný funkcionář z Olomouce. "A já si představuju, že jsem na straně dobra a Košťál na straně zla." Si se zbláznil?! křičelo se na Košťála Fotbal byl při volbách šéfa poražen Nový předseda zvolen nebyl, možná příště -------------------------------------------------------------------------------- Proč jste vy dobro a Košťál zlo? Protože Košťál, když myslí na fotbal, tak myslí na sebe. Já když myslím na fotbal, tak myslím na fotbal a pak teprve na sebe. Vaši kritici, a že jich není málo, si myslí opak: že jste kvůli vlastním zájmům sehrál klíčovou roli při krachu snah zvolit fotbalového šéfa. Protože nemají informace. Ale i já měl před páteční valnou hromadou, na které se měl předseda zvolit, špatné informace. Myslel jsem si, že volba je dopředu vyřešená. Prosím? Z hlášení volebních štábů, které pracovaly pro tři kandidáty na předsedu, to vyplývalo. Zvlášť Košťálův štáb hlásil: Na Moravu nejdeme, protože tam jsme dohodnuti s jejím kandidátem Pavlem Mokrým. Krásná mystifikace, kterou jsme Košťálovi úmyslně připravili! Košťál sedl Mokrému na lep! My na Moravě jsme ctili variantu: nedá se proti všem válčit, některé je nutné podvést. Bylo to od vás fér? Fér? Počkejte! Hrajete o všechno – chcete vyhrát volby. Jedni k tomu používají peníze, jedni média, někteří zastrašují a jiní si to odpracovali. My použili lest: Košťálovi bylo naznačeno, že je možná dohoda a Mokrý mu ustoupí. To nám posloužilo, aby nelezl na Moravu. A takzvaný frontman to zbaštil i s navijákem. Jak měl moravský plán pokračovat? Mysleli jsme, že máme i v Čechách dost hlasů, které by zajistily zvolení Mokrého hned v 1. kole. V tom případě jste chybovali i vy. Jistě. Přepočítali jsme se v Češích, kteří dávali signály na Mokrého podporu. Když už to nevyšlo, druhý cíl zněl: dál nesmí projít Košťál. Jenže prošel – po 1. kole byl ze hry zbývající kandidát Ivan Hašek. Hašek udělal chybu, když strávil měsíc ježděním po Moravě, aby získal hlasy. Kdyby totéž absolvoval v Čechách a získal si tam podporu na úkor Košťála, tak volby vyhrál. Morava by mu ustoupila? To bylo připravené. Ivan by si k sobě zvolil dejme tomu čtyři lidi z našeho týmu a ty by podpořil, ze svého týmu by podpořil také čtyři lidi. A nebyl by problém dohodnout se na vládnutí, protože filozofie je stejná: jde nám společně o týmovou práci, zatímco Košťálovi o sebe. Košťál tvrdí o vás, že hrajete za sebe. Pozor! Já nebojoval na tribuně za Kubíčka, v pátek vůbec nešlo o fotbal. A vy to dobře víte a vy to musíte napsat. Co mám napsat? Na té tribuně jsem hájil zájmy široké skupiny lidí, kteří nechtějí rozkol v ČSTV. Já měl informace, co se chystá, když Košťál bude u moci. Jaké informace? To je úplně jednoduché: Košťál se v předvolebních projevech nechal slyšet, že má zájem vyvést fotbal z ČSTV, tedy rozbít hnutí o 1,3 milionu členů. Tím pádem by požadoval po ČSTV nezprivatizovaný majetek v hodnotě 20 milionů. Ale hlavně: ČSTV je 68procentním vlastníkem Sazky. Košťálův záměr byl ovládnout Sazku a peníze, které z ní jdou. Podle vás se chtěl lidově řečeno dostat k obrovskému korytu? Fotbalové korýtko proti tomu není nic. ČSTV letos fotbalu poslalo 73 milionů z peněz, které ze Sazky jdou. Teď už se Košťálovi nic ovládnout nepodaří – i kdyby kandidoval na příští valné hromadě, nemá šanci. To se povedlo, i když mě v průběhu jednání například Sahula (pracovník svazu – pozn. red.) málem inzultoval. Jste z toho špatný? Ale kde! Rulandské šedé, Rulandské bílé – to nemá chybu! Když u něj sedíme v krásné atmosféře s přítelem chirurgem, který operuje malé děti, to mně vyváží všechny Sahuly. Aha, už vím: já sám sebe představuji jako pohodového člověka a vy mě chcete představit jako šílence, který lítal na valné hromadě. Upřímně: v průběhu jednání jste občas jako šílenec vypadal. Když mně rupnou nervy, dovedu se rozjet. Jsem ve znamení Berana, a to pak jdete za svým neskutečně: bijete, koušete, škrábete, trkáte rohama, mlátíte hlavou do zdi. Jsem narozený 7. dubna, ve stejný den jako Lucie Bílá. A uznejte, to je také pěkná tygřice.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]