Reagovat na příspěvek

Na aktuální téma
[Autor: M. Sedlmaier] [Datum: 24.02.2005 5:28:22]
FOTBALOVÉ HNUTÍ STOJÍ NA PRAHU NOVÝCH VOLEB Fotbalové funkcionáře čekají na počátku měsíce března a v polovině dubna tohoto roku dvě valné hromady. Od té nejvyšší VH ČMFS která proběhne 15.dubna v Praze se hlavně očekávají výrazné změny ve vedení svazu. Krajská VH ve středu 2.března 2004 by ve složení výkonného výboru (dále jen VV) měla přinést změn daleko méně. K tomuto závěru mne vede zhodnocení dosavadní práce tohoto orgánu pod vedením předsedy Romana Berbera. Přitom VV Plzeňského KFS byl „okraden“ ve svém čtyřletém volebním období o jeden rok nečinností, neboť mandát mohl uplatňovat až po novém územním rozdělení, kdy se původní Západočeský kraj rozdělil na Karlovarský a Plzeňský. Přesto prokázal za tři roky přesvědčit, že je akce schopný, má dostatek organizačních i tvůrčích schopností. Své rozhodovací pravomoci nikdy nezneužil proti těm kteří ho volili, vždy je uplatňoval v duchu platných řádů a předpisů a ve prospěch rozvoje tohoto sportu. Jen jediným rozhodnutím se dostal do „ křížku “ s porušením registračního řádu a to co se týkalo povolení střídavých startů u dorostenců a žáků. Je to ovšem myšlenka progresivní, po její aplikaci kluby volají a jsem přesvědčen, že nové vedení ČMFS přijme v legislativě taková opatření, aby tyto střídavé starty byly součástí registračních norem pro fotbal. Co se týče volby nového vedení Plzeňského krajského fotbalového svazu nepopírám, že k určitým výměnám kádru dojde. V některých OFS došlo ke změnám předsedů těchto orgánů a to by se mělo promítnout i ve složení VV. O post předsedy krajského svazu se bude opět ucházet dosavadní předseda Roman Berber. Troufám si tvrdit, že těžko bude nacházet v našem kraji odpovídajícího konkurenta. Já sám žádného takového, který by byl schopen přesvědčit delegáty o změně na tomto postu neznám. Při ohlédnutí zpět za několika předcházejícími volebními obdobími, kdy vedení krajského svazu v původním územním uspořádání působilo spíše destabilizačními, než stabilizačními prvky je Roman Berber prvním předsedou pod jehož vedením se může pochlubit kraj tím, že má v některých parametrech několik let náskoku před ostatními kraji v ČR. Vím o čem píši, mohl bych to na některých příkladech dokumentovat , ale není to v této chvíli to podstatné. Podstatnější je, že pozice stávající předsedy je v krajském měřítku doslova neotřesitelná. Od nástupu do své funkce hýřil a dále hýří aktivitou, nebrání se zaváděním novinek , když ne vždy se některé osvědčí tak jak by se očekávalo, má zájem o zatraktivnění soutěží a popularizaci fotbalu na veřejnosti. S přibývajícím časem zlepšil komunikaci s kluby, vnímá jejich připomínky, umí na veřejnosti vystupovat a fotbal reprezentovat, když je třeba dokáže nepříjemně zkritizovat, dokáže se zastat a když je třeba nechybí v jeho ústech ani pochvala. Jeho organizační schopnosti jsou na vysoké úrovni a jako vedoucí manažér fotbalu v kraji je v této funkci mužem na svém místě. Nepopírám, že jsem měl určité výhrady k jeho osobě a to hlavně v době, kdy jsem spíše vnímal informace a názory zprostředkovaně. Po několika letech osobních zkušeností se stávajícím předsedou krajského svazu jsem přesvědčen, že kdybych byl v roli delegáta konference s hlasem rozhodujícím, pak bych patřil mezi ty, kteří budou hlasovat ve středu 2.března ve velkém sále KD Šeříkově ulici v Plzni pro to, aby byl opět zvolen do čela P KFS . Dal bych mu dal šanci i dalším členům stávajícího VV dokončit některé myšlenky, které z důvodu zkráceného volebního období nemohli aplikovat. Za předpokladu čekávaných změn v čele ČMFS 15.dubna věřím, že se jim to podaří.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]