Reagovat na příspěvek

Výzva od Deníku Sport :
[Autor: Fan] [Datum: 29.11.2004 9:52:35]
POMOZTE FOTBALU, ODSTUPTE! VÝZVA DENÍKU SPORT Korupční aféra ve fotbale se rozrostla do mamutích rozměrů a kazí pověst celého českého sportu. Už nelze čekat. Deník Sport proto přichází s výzvou "POMOZTE FOTBALU, ODSTUPTE!". Ta apeluje na všechny členy výkonného výboru ČMFS, aby odstoupili a aby do svých funkcí již více nekandidovali. A aby byla co nejdříve svolána valná hromada, která by zvolila nové vedení. Výzva deníku Sport se setkává mezi osobnostmi českého sportovního života s až nečekaným ohlasem. "S výzvou nelze než souhlasit," prohlásil trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. "Připojuji se, protože jsem nezaznamenal žádné extrakroky k nápravě, připadá mi, že ti lidé si z nás dělají legraci," vysvětluje Dvořák svůj postoj. "Je to ostuda a nekalá záležitost, ví o tom už celá Evropa," je si dobře vědom Tomáš Dvořák. "Když jsou na stole takové důkazy, připadá mi nesmyslné, bránit se jako místopředseda Brabec!" "Aférou jsem pobouřen, nikoli však šokován," říká olympijský vítěz ve vodním slalomu Lukáš Pollert. Přidávají se i fotbaloví internacionálové Panenka, Kuka, Suchopárek a Drulák v čele s trenérem vicemistrů Evropy 1996 Dušanem Uhrinem starším. "Výzvu podporuji, i když si nemyslím, že úplně celý Českomoravský fotbalový svaz je prohnilý a že uplácení v něm se stalo pracovní metodou," upřesňuje Jan Suchopárek. Výzvu podepsal i populární písničkář a věrný fanoušek Baníku Ostrava Jaromír Nohavica. Hokejový mistr světa z roku 1972, známý bouřlivák Jaroslav Holík konstatuje, že si myslí, že korupce není jen ve fotbale. "Třeba v politice je toho daleko víc." konstatuje Holík. "Před časem měli podobný korupční problém v Belgii a s řešením se nijak nepárali. Kéž by tomu tak bylo i u nás." Kapitánka českých basketbalistek Hana Machová je nekompromisní: "Je to nechutné. Taťka říká, že na fotbalovém svazu teď můžou odvolat i všechny sekretářky, zavřít budovu a odhlásit vodu a plyn." Připojila se i další žena, mistryně Evropy v plavání Ilona Hlaváčková: "Neprospívá to fotbalu, ani sportu jako takovému. Fotbal je přece v Česku nejsledovanějším sportem a dějí se v něm takové věci, že ztrácím naději, že se lidi začnou zajímat o jakékoli sportovní odvětví..." "Mě už naštvalo to, jak se funkcionáři snažili zatočit s fotbalistou Váňou, který na korupci v České televizi otevřeně upozornil jako první," připomíná mistr Evropy ve vodním slalomu Tomáš Indruch. "Je to hnus! Zpočátku jsme v týmu brali zveřejněné odposlechy jako legraci, pak už to ale sranda nebyla. Ani jsme tomu nemohli věřit," říká obránce hokejistů Hamé Zlín Martin Hamrlík. S odstoupením vedení fotbalového svazu souhlasí i trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem a člen MOV Jan Železný, přestože se k výzvě svým podpisem nepřipojil. "Svůj osobní názor jsem již veřejně prezentoval. Jsem přesvědčen, že rychlému řešení situace v českém fotbale by odstoupení vedení ČMFS prospělo," vysvětluje Železný. (kráceno) (fot)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]