Reagovat na příspěvek

Co na to Plzeňský krajský fotbal. svaz ?!
[Autor: Divák] [Datum: 10.11.2004 9:22:25]
na www.sportovninoviny.cz : "Ne, ne a ne! PRAHA - Lepší Brabec v hrsti, než body na střeše. O tom, jak dokonale měl tuto poučku "zmáknutou" Ivan Horník, svědčí zveřejněné přepisy telefonického rozhovoru obou zmíněných pánů. Funkcionář odpovědný za nasazování sudích a zároveň místopředseda fotbalového svazu se domlouvá na tom, koho pošle pískat ten který zápas s manažerem klubu. Kdybych tenhle příběh vyprávěl někomu na Old Trafford, asi by se na mě podíval shovívavým pohledem a doporučil mi, abych tolik nepil ještě před večerem. Ani ten poslední idealista už teď nemůže věřit, že špičky ČMFS nejedou v korupční aféře na plný plyn. Mafiánské spiknutí ve vší parádě ušpinilo fotbal nevyčistitelnými skvrnami. Poslední facku jakémukoli zbytku slušnosti a sebeúcty dal Brabec ve chvíli, kdy se včera na ligovém shromáždění rozhodl neopustit post místopředsedy. Dobře se naučil manýry zdejších politiků, pro něž jakákoli aféra a ostuda není dost velká, aby rezignovali na svůj mandát a funkci. Přitom stále, pokud mě paměť neklame, přednáší tento nadšený telefonista na FAMU. To jen tak na doplnění, zkušenosti je třeba předávat. Komické role hrají i další funkcionáři ČMFS. Předseda Obst najednou zmužní a před kamerami prohlásí, že Brabce vyzve k odstoupení. Každý si asi udělá obrázek, jakou autoritou je předseda pro své spolupracovníky, uváží – li, že s Brabcem tento výrok vůbec nehnul. To platí i pro dalších sedm členů včerejšího kroužku na Strahově, kterým nikterak nevadilo setrvání fotbalového zločince v jedné z nejdůležitějších pozic v českém fotbale. Že by se připravovali na to, že se brzy dostanou do podobné situace a je třeba mít nějaký modus operandi? Našli se i dva "stateční" místopředsedové, kteří jednání opustili. No jo, ale trochu pozdě, ne? Pánové Vacek a Košťál mě těžko přesvědčí, že se o korupci dozvěděli konkrétní fakta až včera večer. Hezké gesto pro média, nic dalšího. Vlastně ano, za chvíli zase přijdou volby a je třeba znovu stát na té správné straně. Blekotavá obhajoba Milana Brabce před novináři, ta už úplně ztratila i tu poslední špetku soudnosti. Hovořit o tom, že kamarádčofty s bafuňáři a služby v podobě nominace prověřených sudích jsou normálními a vlastně nutnými proto, aby rozhodčí mohli odvést dobrý výkon, to je už parodie. Jako jediné rychlé řešení vidím okamžitou rezignaci celého vedení ČMFS a co nejrychlejší volbu nového. Jakékoli záplatování nemá smysl. Bez nástupu nových lidí český fotbal z kapry obsazeného bahna nevyplave. " Autor: Jaromír Bosák 8:11 10.11. 2004
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]