Reagovat na příspěvek

RE : odpoved pro Moniku
[Autor: Monika] [Datum: 13.10.2004 20:01:49]
Zdravím a konečně opožděně děkuji za odpověď. Jsem moc vděčná za Vaše zkušenosti. Stále si ještě zvykáme na tibeťácký naturel (sílu osobnosti a neuvěřitelnou vůli), a tak jsme občas zaskočeni. Ona právě vůbec dominantně nepůsobí. Naopak každou novou psí známost navazuje v naprosto submisivním postoji a na nepoučené jedince působí takřka jako podbízivý vrtichvost. Ovšem zdání klame. Jakmile se domnívá, že jsou její práva ohrožena, změní se jako Jekyll a Hyde (už chápu přesně podstatu citace "... malí psíci, kteří se v případě ohrožení měnili ve lvy"). Vrhla se na fenku o dva roky starší, stejně jako na půlroční štěně. No, možná na dvouměsíční mrně by koukala jinak, doufejme. Četla jsem, že s kastrací feny to prý vždy nemusí vyjít - tedy co se chování týká. Někdy prý bývají feny po kastaci naopak agresivnější. My se zatím, většinou okouzleně, rozkoukáváme po vesmíru tibeťácké duše. Mimochodem, naše holčinka hárala v sedmi měsících a pak za deset měsíců, což se mi zdá fajn, pokud by to tak bylo i nadále. Ještě chci poděkovat panu Hlubockému za článek ve Zpravodaji O krásných očích a štěkání. Moc se nám líbil. Vnutili jsme ho k přečtení všem našim známym, aby jim bylo jasnější s kým mají tu čest. :-) Ještě jednou zdravím a díky! Monika B.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]