Reagovat na příspěvek

Horní Bříza "FANs" - Re
[Autor: Papeš] [Datum: 13.10.2004 10:45:00]
Reakce (nejenom)na příspěvek autora Grimma. Osobně by mě zajímalo, zda byl incidentu osobně přítomen nebo čerpal jen z fotografií uveřejněných na těchto stránkách (pravděpodobně neúmyslně podivně seřazené z hledika časového) Pokud by totiž byl přímým svědkem, možná by se až tak pořadatelů nezastával. Osobně uznávám, že chování těchto fanoušků občas překročí hranice slušnosti. Ve většině případů se jedná pouze verbální projevy (některé by si mohli odpustit), pár hozených "dělbuchů" (prodejných dětem od dvanácti let) a po skončení zápasů zanechaný nepořádek (kelímky od piva). Řešení nabízené v uvedeném příspěvku, tj. nevpouštění některých fanoušků (ale kterých, to bude nějaký seznam?) na stadion mi připadá jako nesmysl. V tomto případě by asi stačilo zlepšení pořadatelské služby, třeba i za pomocí městské policie (třeba by se také rádi občas podívali na fotbal). Jak nazvat chování pořadatelů v tomto případě? Pár minut před koncem zápasu šel skupinku fandů napomenout jeden pořadatel. Poté k němu z ochozů sešel jeden z fandů a chvilku si něco vyřizovali. Když už to vypadalo, že se vše se uklidní, tento fanoušek do pořadatele strčil (bezdůvodně?) a ten upadl na záda. Poté, co se zvedl, ze země sebral klacek a počal útočit na fanouška. V této chvíli mi připadal pořadatel mnohem agesivnější, než všichni zmiňovaní fanoušci, dokonce mi připadal jako smyslů zbavený. Tato reakce nezůstala (oprávněně!?) bez odezvy a další fanoušek vytrhl prkno z mantinelu kolem dráhy a přispěchal kamarádovi na pomoc. Již zmiňovaným prknem vyrazil pořadateli klacek z rukou (poslední obrázek) a poté, co se mu to podařilo, prkno odhodil. Tohoto prkna se okamžitě chopil pořadatel a počal jím aktivně kolem sebe šermovat (naštěstí ani on nikoho nezasáhl) Poté přiběhli ostatní pořadatelé, pozbírali pohozené "zbraně" (přeposlední obrázek) a situace se po chvíli sklidnila a to i díky tomu, že se dvěma domácím fotbalistům podařilo zadržet svého spoluhráče, který se snažil do možné začínající bitky zapojit. Takže takto jsem to viděl já. Pavel Pešek Horní Bříza
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]