Reagovat na příspěvek


[Autor: Petr Valach] [Datum: 25.07.2001 16:06:30]
Vážení a milí příznivcï bratra Jestřába: Chtěl bych jako skaut připojit svůj souhlas s Vaším stanoviskem. Byl jsem po celou tu dobu, kdy se zajímám o skautskou ideologii, velmi ovlivněn bratrem estřábem a dá se říci, že mě svým způsobem vychvával -mnohem důkladněji, než se to kdy podařilo mým rodičům. Byl to právě Jestřáb, který mě svými knihami a články do skauta přivedl. Dnes bych Junáka nevyměnil ani za nic. A co se týče údajné kolaborace s StB - neznám a nikdy jsem neznal Jestřába osobně, přesto o něm leccos vím, takže mohu celkem jednoznačně říci, že jsou to plané žvásty. Snad to bylo správné, možná ne, ale mrzí mě, že nebylo v Prohláení uvedeno jméno toho, kdo kladl Jestřábovi nůž na krk za jeho života a ani teď mu nedá pokoj. Je to smůla a bohužel asi i celková image dnešního Junáka - každý si může na něj plivnout a provokovat - vždyť to znám z vlastní zkušenosti... Dnes každý, kdo je skautem, je ihned považován minimálně za společensky nepřijatelného, úchyláka apod. Jelikož Jestřáb měl s Junákem mnoho společného - byť jeho systém se ve Dvojce poněkud odlišoval od té "oficiální" verze - platí totéž i o něm. A útoky i po smrti svědčí o bezpáteřnosti takového člověka. Znám jednoho kolegu ze Štefánikovy hvězdárny - je to bývalý Dvojkař - a i on se vyjadřoval velmi negativně k současné aféře kolem Jestřába. I on moc dobře ví, že pomluvy a drby kolem této věci se nezakládají na pravdě. Ten, kdo dané věci trochu rozumí, mi dá zajisté za pravdu. A Vám nezbývá než poděkovat, že se snažíte Jestřábovo dílo obhajovat v každé době - vláště dneska, po invazi komunistů (údajně) i do nejvyšších míst Junáka, je to velmi důležité a potřebné... Chtěl bych tímto způsobem poděkovat konkrétnímu signatáři, dr. J. Grygarovi, který mě, podobně jako Jestřáb, dlouhou dobu vedl a vede (ovšem poněkud odlišným způsobem). Petr valach K Havlínu 721 Praha 16 - Zbraslav 156 00
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]