Reagovat na příspěvek

DVD-NTS-SVCD-Chuchma ;)
[Autor: MAK] [Datum: 11.01.2001 21:03:24]
1. Jestli je Josefovo primeni opravdu Chucha , tak to teda potes ;) .. jestli ne tak se nejspis zname a tim te zdavim ! ;)

2. Jistete jak psal Josef to resi RGB, a pro J. jen k PAL60 - je to jen takova blbost pod kterou je u nekterych cinskych DVD uvaden format ktery umozni nahrat z NTSC DVDcka videosignal na normalnim PALovym (99% z nas jina videa ani doma nema) videu. V podstate mi to prijde ze je to takova nejpriblblejsi verze transkoderu NTSC2PAL. Obrazek z NTSC DVDcka pak v pohode nahraju na svou VHS akorat ze mam snizene rozliseni obrazu , jiny aspect ratio a predevsim priblizne 2x za sekundu dropframe ;(((. Takze reseni takrka k nicemu , pri rychlejsich svencich (tech na NTSC DVD disich z ceskych pujcoven moc nenajdete - spis tam de o rychle kopulacni pohyby - ale i to dost rusi). Jo jinak ti uz ani nevim jestli se v NSR stale pouziva u NATO to NTSC 4.43. Jinak aby to nekdo nasel na TV je skutecne pekna blbost.

3.Jo jeste se tu nekdo ptal na S-VCD. Takze jen rada jak udelat slusnejsi S-VCD i s Tsunami : pouzij vetsi datovy tok (ja osobne pouzivam na S-VCD 3600-4500kbps (osvedcilo se mi casto CQ - Quality 60% , Max kolem 3600-4500kbps) a nebo 2-pas VBR ale tam uz je to hodne pomaly pri enkodovani , jo pak si zvetsi VBV Buffer aspon na hodnotu kolem 200.V Matrixu zapni Soften Macro Block a nech 35/35. Pocitej ale pak ze se ti na jedno CD vejde pouze kolem 15-30 min misto puvodne deklarovanych 40. Ale rozdil je tam uz dost znat. Skoda jen ze S-VCD neumi pouzivat primo plny PAL. Z DVB satelitu se da primo kopirovat video vetsinou v rozlisenich od 480x576 do 720x576 pri datovych tocich odpovidajicich S-VCD (mno pouze u HBO je to naprosto nepouzitelny kvuli malemu datovemu toku)

4. Co to je vlastne Chuchma ? ;)))

Mejte se cao MAK
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]