Reagovat na příspěvek

Lidi se nezmění
[Autor: Wolfík] [Datum: 23.03.2004 7:54:24]
Nejsem ani historik ani psycholog, ale nemůžu se vyrovnat s tím, že lidi jsou jen lidi, tudíž se řežeme, podvádíme, lžeme a vůbec jsme na nic. Tolikrát jsem už slyšel, jak by bylo skvělý, kdyby tu určitý druh hmyzu, organismu, atd... nebyl. Dlouho jsem si myslel, že právě člověk se odlišuje od zvířat tím, že má rozum a cit. Dávno vím, že to tak není a nikdy nebylo (až na vyjimky). Schválně zeptejte se svého svědomí a uvidíte, že politické zločiny nejsou tak daleko, jak by se mohlo zdát. Všude jsou dobří a špatní. Někdo je bohatej, někdo chudej a někdo chytrej, někdo citlivej. A to platí i o národech. Každý národ má určitou charakteristiku. Avšak lidé dnes nejsou hodnější než dříve. Jsou jen chytřejší, ví co si můžou dovolit (většinou). Stejně tak jako národy, tudíž politikové ve vládě jsou taky lidi. A ne málo z nich toho zneužilo, či zneužívá. (Mám na mysli moc.) K tomu názoru bych se vyjádřil asi takto: Spíš to bude pravda. Avšak protože jsou všude lidi a koukají co by kde urvali, či vytěžili, tak ne všem informacím se dá věřit a to platí i dnes. Takže si myslím, že Druhou světovou válku sice rudá armáda vyhrála, ale za jakým účelem? Zachránit, nebo vytěžit? Kdyby ti nahoře (Stalin, Žukov, atd...) chtěli zachraňovat, nebyli by jsme (a spousta dalších národů) v režimu komunismu a samozřejmě následovala mírová okupace. Stejně tak i spojenci. (Avšak ti, alespoň co já vím, neznásilňovali tolik, co rusové. Kdo ví, jestli pro to, že byli v té době trochu chytřejší, nebo proto, že nebyli tak na*raní. :-)) Takže za osvoboditele považuju (a vzdávám jim čest) jen ty lidi (vojáky), kteří opravdu s tímto vědomím bojovali, či jednali, léčili, atd... za účelem pomoct. A těch bylo opravdu pramálo. Ať už mezi vládami, vojevůdci, či prostým lidem. Můj dědeček je už hodně starý a chtěl bych mu tímto udělat malý památník: Za druhé světové války pracoval jako slévač, když se dozvěděl, že jej přeloží do Rakouska pracovat pro němce, nalil si horké olovo do boty, aby nemusel jít. A takových případů bylo jistě mnoho. Tomu říkám frajeřina a pomoc v boji proti fašismu. Ne, když si nějáký politik spočítá, odkud kam a za kolik. Díky za přečtení Wolfík :-)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]