Reagovat na příspěvek

Shrnutí zkušeností s Puntem
[Autor: Radek] [Datum: 23.01.2004 15:07:20]
Ahoj všem, pročítal jsem si názory všech majitelů Punt a protože já sám mám od r.2001 také nové Punto II a měl jsem možnost vyzkoušet několik provedení přidávám i své zkušenosti : Moje Punto 1,2 16 V r.v. 2001 nyní najeto 85.000 km. Nyní zhodnotím některé vlastnosti mého Punta: Motor : na 1,2 litru velmi živý, malá spotřeba a lze točit do vysokých otáček bez umíracího efektu, díky tomu se dá jet např. na trojku i 130 km/h a je velmi dobře odhlučněn jízdní vlastnosti : slušné, až na tvrdé pérování a nedotáčivost v zatáčkách max. rychlost : zatím jsem s tímto autem a motorem na rovině při bezvětří dokázal jet 196 km/h !!! pneumatiky : na orig. gumy 165/70/14 Fireston jsem najezdil 80.000 km. - myslím, že slušný výkon praktičnost : řekl bych že ač je Punto malé je velmi praktické a prostorné, jezdíme v zimě lyžovat do franc. Alp ve čtyřech dospělích lidech s jedním boxem na střeše a v pohodě. Problémy a servis : pokud nepočítám občasné prasknutí žárovky, tak zatím žádný vážný problém, vyskytl se jen jediný záhadný problém s kterým jsem několikrát otravoval v servisu Dojáček asi rok a půl se mi čas od času (1-2x měsíčně) rozsvítila kontrolka závady vstřikování, několikrát závadu vymazali a na nic nepřišli, až nedávno jsem je otravoval tak dlouho, že zjistili že je nečistota v klapce u přívodu vzduchu. Jinak nejvyšší spokojenost. Porovnání s jinými verzemi Punt : Když bych měl porovnat různé verze Punt do obsahu motoru 1,2 tak jednoznačně vítězí verze 1,2 16 V druhé generace, tedy ta kterou mám :-), nebot když jsem měl půjčenou verzi 1,2 8V tak jsem si připadal, v lenochodovi, vlastnosti motoru jsou u této verzi spíše vhodné do města, ale na sportovnější jízdu musíte zapomenout. Zajímavější je to ale u starší verze Punta z roku 1995 o výkonu např. 60 a více koní, autíčko je to celkem živé a díky měkčímu pérování což u předchozích verzí bylo, i pohodlnější.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]