Reagovat na příspěvek

RE:RE:Jaroslavu - o mne i Husitstvi
[Autor: RUS] [Datum: 04.08.2003 13:40:09]
Dobryj den, Jaroslave! Djakuji za Vash list. Priciny krachu Rusku je dlugi temat. Myslim, zhe Ruska Imperija byla alternativoj tomu novemu svjatovomu poredku, ktoryj budujut teraz usa a bankovski kapital. Pro to byla znichena w 1917. Ale v 1937-1953 zachalas se kontrrewolucija - lenisnka garda bolshewikow byla Stalinym znichena, pod chasy Wojny s nemeckimi, hrvatskimi, madjarskimi a innymi fashistami byla reabilitowana Cirkew a ruskij patriotism. Pro to zvitezili a odbudowali w Ewrope systemu, o ktorej myslili slavophile w 19 weku (Danilewski). Ale potom, w rocah 60-ih dostali my (a tako zhe ewropa wostocha) bacillu liberalizma. Nashi narody vicej a vicej prestali rozumet a verili v bajki o svobode na zapade - "test the west". I ta bacilla, dala swoj plod, kedy gorbi - najlepsi nemec roku 1991 po casopisu "Stern" znicil vsehno, za co bojovali generacii nashih narodow. Ja sam rad ( i am very happy), zhe znate o bratrstve rusko-ceskoslovenskom i o pomoci vashemu bratrskemu narodu ot Ruskoj Armady. Je mi to very pity, zhe mlody ludy w Czechah a na Slovensku juzh to ne znajut, a verat w bajki o "americkom soldate Rajane" a o "ruskih okupanatah". Djakuji vam za to, zhe pravdu znate. RESPECT! Ja chcial bym Vam tu napsat o Cerkwi, ale prominete, ja ne tak dobre znam Cestinu, zeby psat o Cerkwi-je to vazhnyj temat. Pro to ja zde na forume dawal adresy v intermete, ktery sam nasedl v internete - tam je informacija v Cestine. Prosim Vas check my messages na tem forume - tam je adresy na informaciju o Pravoslavnej Cerkwe.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]