Reagovat na příspěvek

RUSOVI
[Autor: Jaroslav] [Datum: 29.07.2003 20:30:59]
Dekuji za Vasi odpoved. Mohu Vam odpovedet bud Anglicky nebo Cesky. Radsi bych odpovidal Cesky vzhledem k Ceske audienci, je to ok?RUS:"Sousedi mocni a grozny."Mam strach ze se historie opakuje, Nemci jiz nejsou jen sousedi. Okolo sedme hodiny Ceske Radio vysila na priblizne polovine kanalu Nemecky. Vubec tomu nerozumim, to je v Cechach tolik Nemcu ze se vyplati stravit pul hodiny na prime time vysilat v Cechach Nemecky? Myslim ze "soused" uz neni jen v Nemecku ale i v Praze. Jestlize je Nemecky vliv tak silny, pak se nedivim ze media a politici pouzivaji hanlive slovo "Cesko" ("Cesko" je hanlivy germanismus odvozeny od hanliveho Nemeckeho slova "Tscheche")RUS:"Ale te narody slovjanski have beat each other and this was the reason, why germans defeated them."Ano, je to smutna cast historie Slovanu.RUS:"And Sw. Vaclav want to make a strong low inside, bevore he start to fight again. I mean "again", because, how I know he have a war with german kaiser Heinrich I, but loose. And to pay tribute was and is normal thing after loose a war."Obviously you know more about that History but I would suggest that Boleslav’s way was even more effective than paying tribute. Jestli jsou ty knihy ktere mam spravne tak Boleslav pote co Zavrazdil sveho tribute platiciho bratra tak se pustil do valecneho konfliktu z rozpinavymi a usurpujicimi Nemci a porazil je. Pak se tedy ukazuje politika Svateho Vaclava jako slaba a neefektivni. Rika se ze diky podlezave (byt i mozna politicky prozirave) politice Vaclava Prvniho jsou Cesi narod ktery se stydi za sveho patrona. A uz jsme zase u Landy, podobe jako Vaclav, narod ma tendenci "Poprve a naposled se vzdal".RUS:"2. I also not really understood all thing about catholics, what You wrote." You did not understand because of my Czech or because of the content?Ja jsem jenom vyjmenoval veci kterych se Katolici dopustili a ktere jsou nespravne. Dobry strom nenosi spatne ovoce. Nejde zde o muj nazor ale o paradox ktery existuje i kdychych o nem nepsal.RUS:" I have no problem personally with this people,"Nase diskuze neni o idividualnich lidech, ja vim ze je zvykem napsat tenhle disclaimer, ale ja mel za to ze lide tomuto rozumi samo sebou. Prece nemluvime o idnividuelnich lidech, teda pokud nemluvime o jejich vudcich. Vetsina lidich jsou jen cannon foder pro organizace ktere jimi manipuluji a vysavaji je.RUS:"also as I know simpaticaly moslem people."Jasne, a je dobre ze jste tohle rekl, protoze je strasne jak jsou treba Muslimove diskriminovani a pronasledovani v USA. Od 9/11 doslo v USA k vrazdam desitek Moslimu a nebo lidi kteri Moslimove ani nejsou ale nevzdelani zlocinci si je pletou z Moslimy. Takze doslo k vrazdam treba Sikhu a Hindu. Takze kritici Husitu by si meli napred zamest pred vlastnim prahem protoze to vypada ze stredovek trva.RUS:"Sometime in the history my simpathy are on the side of catholic people - for example during so called "great french revolution"."To byl velky masakr. Ale i tak je zajimave ze Francouzi tento masakr oslavuji kdezto Cesi se snazi distancovat od slavne tradice Husitstvi. Inu, zase Landa: "Poprve a naposled se vzdal".RUS:"But I can not aggree with You in the characteristic of the pope Wojtyla - I know very good, how he and his vatican fight against Christianity in Yugoslavia, Poland, Russia, Bulgaria."Velmi by me zajimaly specificke instance techto usurpaci a utoku. Ja nevim tak moc o Papezi ale z vyse zminenych duvodu je mi sympaticky, rozhodne vic nez Krizak Bush. Ale protoze nevim o tom jaky utlak zpusobuje Vatikan tak mam informace jednostrane a rad se poucim. RUS:"And also in former:((( Great Moravia - former :((( Ceskoslovensko - the FIRST Christian Slavonic Country in the world."Nemam konkretni informace ale slysel jsem ze Katolici se dost v "porevolucni" Cechach roztahuji a usurpuji vladu. Nevim, ale jestli jo, tak se moza zase pozvedne palcat. I kdyz verim ze nepritel je blize.Prominte mi moji zvedavost ale mohl byste mi napsat vic o sobe. Kde zijete? Jaktoze ovladate tolik jazyku? Kde jste se naucil tolik o historii?Ja jsem emigrant z Cech a ziji jiz dekady v USA. Velmi me zajima Ceska historie a zvlast slavne Husitstvi a tak jsem moc vdecny Votanovi za jeho stranky. Ale nemam dobry pristup k informacich o Cechach a tak spoleham na stranky jako je tato.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]