Reagovat na příspěvek

LPG-dusenie
[Autor: maros] [Datum: 03.07.2003 20:57:39]
Tak som experimentoval s tym pridusenim motora pri stlaceni plynu na podlahu u Nexie na LPG.Zistil som, ze na „mixe“ splyňovača (to je ten hlinikovy medzikus medzi vzduchovym filtrom a sacou komorou, ktory vlastne zabezpecuje prívod plynu do sacieho traktu) je skrtiaci srob zo strunou, regulujuci maximalny prietok plynu.Tento by tam podľa technika co mi to montoval ani nemusel byt, lebo o kusok dalej na privodnej hadici plynu je jeho elektronocky riadený ekvivalent-tzv.krokový servomotorcek, ktory riadi prietok v celom rozsahu.Neviem ci to nie je pravda alebo len nevedia tu elektroniku nastavit, ale ked som sa s tymto srobom pohral =max.prietok priskrtil, auto uz nepridusi a spotreba klesla z 11 na 8,9 l plynu na 100 km(zapnuta klima).Srob som dotahoval=max.prietok znizoval,az kym na volnobehu nezacal byt nestabilny a potom povolil o 1-2 otacky.Chcelo to trochu experimentovania, lebo ked ho dotiahnete velmi tak kolise volnobeh.Ked si nie ste postupom isty, zapametajte si o kolko otacok ste s nim otocili a hocikedy ho mozete vratit do povodnej polohy.Ak to niekto bude skusat, bol by som rad keby napisal ci mu to pomohlo,alebo to je len tym, ze mi odflakli montaz LPG.(nedajte si ho montovat v Sali-po prevzati unikal pri potrubi plyn,elektroventil umiestneny pod prednym naraznikom cize v zone nejcastejsieho narazu atd...)
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]