Reagovat na příspěvek

ako som menil radio....
[Autor: Granko] [Datum: 09.05.2003 0:07:34]
Rozhodol som sa, ze den volna vyuzijem na vymenu radia, to originalne je dost sunka. Chvilu mi trvalo, kym som nasiel tie 4 srobiky, ktore spominal Vladimir :-). Naozaj netreba rozoberat to oblozenie okolo, len su potvory schovane, ze ich hned nevidno. Tajne som dufal, ze najdem ISO konektor a pojde to rychlo, ale ved som mal na to cely den, ze ano. Ziaden ISO konektor, taky steker som v zivote nevidel, asi sa pohybujem v zlych kruhoch. Nalepka s popisom kablov na radiu to zachranila, takze som si ich vsetky ostitkoval a veselo odcvakol. Vladimir je asi sikovnejsi, lebo mne sa uz ziadna klietka do tej originalnej nezmestila, radio tam presne sadlo namiesto toho povodneho, ale samozrejme nesedeli diery. Chvilu som maturoval, ako to prichytit elegantne, ale nic som nevymyslel, takze som to prisroboval tymi originalnymi srobami zvrchu o tu klietku (kde bola mriezka na chladenie koncaku) a dufal som, ze to vlozim naspat aj ked hore trcali hlavicky. Kupodivu to tam paradne pasovalo, takze najdolezitejsia (skoro :-)) cast bola za mnou. Pripojil som kabelaz, ale samozrejme, predchadzajuci majitel trocha odflakol zapojenie mojej Alpiny a nezapojil permanent 12V. Takze Alpina vzdy zabudla nastavenie, co ma samozrejme nastvalo, tak som vymenil switched 12V za permanent 12V a ide to. Ale aj tak potrebujem klucik v zapalovani (to este musim preskumat), aby sa dalo zapnut, nechapem. Dufam, ze ta poistka isti aj permanent 12V a nie je to len nejaky 0.5W fuz. Zatial vsetko ide a z nicoho sa nedymi. Kdyz se naseru, tak im neprodam ani cihlu a natiahnem si vlastnu elektriku aj s poistkou, aby som to mal nezavisle od spinacky. Ok, zastrcil som kabel z wechslera a radio sa zasa nedalo poriadne zasunut, lebo v tych miestach mu branilo vetranie alebo co. Pomohla jemne aplikovana hruba sila. Super, uz len dame tu mriezku na panel a ide sa domov. Samozrejme mriezka je uzsia ako radio (resp. originalne radio nie je v predu full size), takze zacvakol som mriezku a vypadol mi panel z radia :-(. Parada, zobral som pajkovacku a vypalil som asi 0.5 cm zarez do mriezky na ten ejectovaci button. Nesedi to uplne na 100%, pretoze radio troska vycnieva (aby neprepadlo dnu), ale da sa to prezit. Ak si tam niekto chcete montovat Panasonica s center reprakom, tak vela stastia. Ok, natiahol som dozadu 10mm2 napajanie pre zosik, signal a kable pre predne repraky, zapojil som subwoofer a trpko zaplakal. So zvukom, ktory som ma vo formane sa to vobec neda porovnat. Mam sedan a tie sedadla su skoro dokonala izolacia, sub basy maju velke oneskorenie a cele to znie ako z kanala. Pozeral som na tie sumitka vpredu a take papierace by som nedal ani do budky na drive-in u McDonalda. Dam tam tie Magnaty a uvidime. Robi niekto aj silnejsie (zosik mi da 100W na kanal) ? Tie zadne pojdu tiez prec a rozmyslam, ze tam vyrezem aj vacsie diery na nejake ovaly od Pioneeru alebo nieco podobne, co bude mat ostre ohranicene basy. So subwooferom este troska pocvicim v kufri a uvidime. Zatial netusim, kam to vsetko primontujem, potrebujem uchytit zosik, SW a wechsler (naivne som dufam, ze sa zmesti do toho kastlika pred spolujazdcom). Starost mi trocha robi ako natiahnem kable az k tym prednym leprakom. Mam ich vyvedene pri dverach, ale rozoberat palubovku sa mi koli tomu nechce. Huh, stava sa zo mna grafoman. Ok, mozno som niekoho odradil alebo ho pripravil na to, co ho caka, v kazdom pripade, ak mi poradite ako natihnut kable k prednym reprakov a obabrat zadne sedadla budem rad. Basovaniu zdar !
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]