Reagovat na příspěvek

:-)
[Autor: Drackie] [Datum: 29.04.2003 20:09:42]
Uf! Takže od začátku… Co se týče historie stylu, tak to je docela obtížné vysvětlit páru slovy. Je to trochu komplikované a myslím si, že je zbytečné ji uvádět na stránkách. To jakým způsobem je prováděn trénink je ještě daleko složitější. Zkuste si to představit: poté co se zahřejeme, provádíme roztahování a pak se cvičí základní techniky…:-) To by opravdu nešlo a navíc by to bylo úplně k ničemu. Mimochodem, já jsem se ještě nesetkal na žádných stránkách s tím, že by někdo vysvětloval, jakým způsobem probíhá trénink. Co se týče „páskování“, tak to beru. To by tam i mohlo být. Ale myslím si, že to tam není záměrně, protože by mohlo dojít k nechtěnému srovnávání obtížnosti jednotlivých bojových umění a tím i ke zkreslené představě o stylu. Protože „páskování“ neobsahuje ani zdaleka vše, co se na tréninku provádí. Nicméně, pokud si přečtete trenérovu reakci, tak tam se letmo zmiňuje o jeho obsahu. Podle mě, nic zvláštního nebo výjimečného. Jen tak mezi námi. Já osobně na pásky stejně nehledím. Pásek odráží maximálně technickou úroveň jedince, ale nic víc. To, jaký je kdo v boji, jak reaguje na jaké reakce apod. se z pásku stejně nedovíte. To s tím názvem klubu již vysvětlil trenér výše. Náš styl už vůbec není komerční. Jsme opravdoví nadšenci. Od bílého pásku až po trenéra. Mimochodem, porovnal jsem si měsíční poplatky jednotlivých klubů zabývajících se bojovým uměním a můžu Vám říci, že to, co se jinde zaplatí za 1 měsíc výuky, tak u nás Vám to bude stačit na 2 roky. Ale zajímalo by mě, podle čeho jste usoudil, že je to jen komerce. Já znám docela dost klubů bojových umění a ani o jednom nemůžu říci, že je to komerce. A nenapovídá tomu ani fakt toho, že jsou tam mnohonásobně vyšší poplatky. Někdo se tím živí a jiní to dělají z lásky k východu (tím myslím nás). A na závěr ty slavné obrázky. Ano, máme tam i takovou akci, kterou konáme jednou ročně. Jde o jakousi přátelskou sešlost oddílu a přátel oddílu. A to že tam není rýže a čaj, ale sele a pivo je zapříčiněno tím, že nejsme Číňani, ale Češi:-) Ale to neznamená, že se tam všichni zpijí do němoty. Já jsem například abstinent. A nemyslím si, že je něco špatného na tom, když si dá někdo pivo k dobrému jídlu. A pomáhá to k lepšímu trávení. To mě je víc blbě, když to sele zapíjím sodovkou:-) Takže vůbec nemusíte být smutný. Ba naopak! Vždyť na světě je tak krásně:-) Zajímalo by mě, zda-li sám cvičíte nějaké bojové umění a jestli jo, tak co a případně napište adresu na stránky Vašeho oddílu. Těším se na další pokec. S pozdravem Robin.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]