Reagovat na příspěvek

RE:názor
[Autor: Tom] [Datum: 28.04.2003 6:49:53]
Odpověď jihomoravskému Čendovi a dalším podobným „vtipálkům“ Vaši reakci, Vážený, bych zhodnotil několika málo slovy…kecy, kecy a zase jen kecy. Takhle účelově sestavenou kritiku jsem už dlouho nezažil. Nemám nic proti konstruktivní kritice, ale co je moc, to je moc! Ani nevím, zda mi vůbec stojí za to se do nějakého slovního sporu pouštět a zbytečně se namáhat, i když z Vašich řádek nabývám dojmu, že se jen dobře bavíte a čekáte reakci. Podle Vašich slov usuzuji, že se bojovými uměními zabýváte pouze pasivně, respektive krátkou dobu a jste ještě plný ideálů z prvního dojmu popř. akčních filmů. Prosím Vás, původním a hlavním záměrem při sestavování těchto stránek bylo zviditelnit činnost našeho oddílu po této linii a v neposlední řadě vytvořit jakési informační médium pro všechny současné členy oddílu a zvláště ty, kteří v současnosti absolvují vysoké školy a jsou rozseti po celé republice. Informace o historii stylu jsou dle mého názoru dostačující, pokud Vám to nestačí, můžete si je vyhledat na internetových stránkách jiných oddílů, resp. Vás mohu odkázat na alespoň mnou považovaného mentora tohoto stylu pro Českou republiku a šéfa asociace EBA (European Budosport Associacion) pro českou sekci p. Pavla Trošáka, v současnosti držitele VII. Toanu k další diskusi. Mimo jiné, pod toto zastřešení spadá i náš oddíl. Způsob vedení tréninku na našich stránkách opravdu popsán není, ať už z důvodu určitých cvičení specifických pro náš oddíl, které by bylo složité a zbytečné popisovat. Navíc psané slovo nikdy nenahradí osobní dojem. Myslím si dokonce, že by mohlo dojít k podstatnému zkreslení a rozdílu mezi představami a popisovanou realitou. Dalším důvodem nezveřejnění tréninkové náplně byl fakt, že dle mého mínění si každý oddíl uchovává své techniky a specifické tréninkové cvičení pro své potřeby, jak se říká, „pod pokličkou“ a moc je nezveřejňuje. Pro Vaši informaci, i u nás, tak jako ve většině oddílů, se postupuje od jednodušších cviků ke složitějším. V praxi to znamená, že novopečený adept nejdříve zoceluje své tělo posilovacími cviky a cviky rozvíjejícími kloubní ohebnost a šlachovou roztažnost v kombinaci s výukou základní bojové gymnastiky. Pak přichází výuka základních technik a cvičení stylu (kata „Velký drak“; 18 „dračích“ technik) atd., atd., atd. Téma páskování je kapitola sama o sobě. Prosím Vás, z čehopak si myslíte, že se tak asi bude skládat? Samozřejmě ze znalosti základních technik, cvičení směrodatných pro styl a projevu bojového duch při obraně proti útokům, jejichž choreografii si každá dvojice sestavuje sama. Nebo si snad myslíte, že je to v ostatních bojových stylech jiné? Otázku duševního postoje adepta Wu Shu nechávám stranou. Myslím si, že na tohle téma snad již bylo napsáno dost. Pokud se bojovými uměními zabýváte, musíte přece sám vědět, že povrchní zájem adeptovi dlouho nevydrží, bojová umění přece dost bolí. Pokud zde není odhodlání a vypěstovaná silná vůle, zájem opadne, ale prosím Vás, tak je to v každém sportovním odvětví. Dále, kdybyste četl pozorně naše stránky, zjistil byste, že náš oddíl se jmenuje „Fire Dragon“. Označení pro „Chan Shaolin Si“ je názvem stylu, který cvičíme. Co se týče přeložení názvu, použil jsem informace mně známé v podstránce „Chan Shaolin Si“. Tyto informace jsem přejal od svého mistra p. Trošáka. Pokud máte na věc jiný názor, rád se nechám poučit. Dostávám se pomalu k poslednímu bodu a tím pádem k ukončení výměny názorů (alespoň doufám). Prosím Vás, to, že jste se ze všech třiceti fotografií zachycujících vývoj našeho oddílu zaměřil na čtyři fota z akce „Sele“, vypovídá o Vaší inteligenci. Náš oddíl funguje již od roku 1990 a faktem je, že pouze za pomocí soudržnosti jeho bývalých i současných členů toho bylo možno dosáhnout. Vztahy stmelující kolektiv se utužují i mimo dojo, copak u Vás to tak nefunguje? A Vážený, drtivou většinu členstva našeho oddílu tvoří lidé dospělí a tedy plnoletí. Pokud jste vegetarián, možná mně nepochopíte, ale já osobně si konzumaci opečeného selete bez piva nedokážu představit. A s tou abstinencí to nesmíte brát tak vážně. Nebo si snad myslíte, že japonský samuraj nebo bojovník Wu Shu si nikdy nepřihli z kalíšku saké? Vůbec z nás nemusíte být smutný. Náš oddíl si vede celkem dobře, všichni jsme v pohodě. Od roku 1999 jsme několikrát úspěšně zabodovali v soutěžích Wu Shu jak doma, tak i na poli mezinárodním. Vychováváme bojovníky, kteří jsou schopni své síly změřit v disciplínách kontaktních či stylových s borci evropských i asijských zemí a dokáží se prosadit. Závěrem bych chtěl zdůraznit, že při tvorbě těchto stránek jsem si vůbec nepomyslil, že bych byl vtahován do takových nechutných polemik. Pokud něco na našich stránkách nemůžete najít, navštivte stránky jiných oddílů, na to máte právo. Pokud se Vám na našich stránkách něco nelíbí, i na projev takového názoru máte právo. Přestaňte nás ale, prosím, urážet takovými kecy. Jen doufám, že jsem neztratil svůj čas vysvětlováním této problematiky někomu, kdo ani nechce naslouchat. S pozdravem Tomáš Zapletal (III. Toan) trenér oddílu
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]