Reagovat na příspěvek

RE:Pro Sabina
[Autor: Sabin] [Datum: 17.04.2003 15:43:35]
Nazdárek Pavlo! Tak v tomhle se asi neshodneme. Ježíš nás přece vede ke skromnosti a k pokoře a ne ke shromažďování soch, obrazů, ač jsou umělecky sebedokonalejší. Nežádal stavět pro Boha kostely nebo chrámy, ač jako bývalý stavař musím uznat jejich krásu, ale jako milovník historie vím, že většina z nich je poslepována krví a potem sedláčků. Vždyť Ježíš i apoštolové kázali pod širým nebem, v jeskyních i stokách. Samozřejmě, že kvůli tomu nezbouráme domy Páně a uznávám, že si zaslouží Bůh naší úctu. Například jsem stejného názoru jako byl Jan Žižka, když se rozkmotřil s Tábority, když nechtěli provádět kázání v ornátech. Nemyslím si ale, že všechny ty pozlátka jsou tam kvůli Bohu, protože mu jde o jinou věc. Nezáleží přeci na tom, jak jsi krásný na venek, ale jak jsi krásný uvnitř. Myslím si, že tam jsou jenom kvůli lidem. Úplně vidím toho starého sedláčka, který žije půlku života na samotě a člověka vidí 2x za rok a to ještě z dálky a pak má najednou nařízeno šlapat na nějakou pouť. Vejde do kostela, nad ním se rozprostře ta obrovská nebeská klenba ze které na něho koukaji andělé. Všude sochy nějakých pánu, lesk zlata a zpěv dětiček. To se z něho začnou sypat grošíky za svaté obrázky, aniž ho o to někdo poprosí. Musím ti taky vysvětlit, že já nějsem v žádné církvi. Jsem zatím věřící vlk samotář samouk. Moji rodiče, prarodiče i sourozenci nejsou věřící a tak musím hledat cestu sám. Nejsem ještě duševně připraven na to, abych nešel do sboru jenom pro nějaké gesto nebo postoj a k tomu se nechci snížit. Nevím jestli mi rozumíš, ale chci tam přijít, otevřít dveře a říct si:" Ano, toto je můj domov". Jinak ale sympatizuji s Československou církcí husitskou. Ptala ses na postavení žen. Myslím si, že je velice dobré, protože například v Olomoucké diecézi je biskupem žena a dalších spousta žen je v různých diecézních radách. Na ty ostatní otázky ti bohužel odpovědět nemůžu. Ne, že bych nechtěl, ale prostě to nevím. Promiň. Možná by jsi mohla zkusit najít odpovědi na www.ccsh.cz. Musím tě Pavlí, ale taky pokárat, protože jsi mi neodpověděla na mojí otázku ohledně svatých. Teď je to pro mě docela aktuální téma, protože jsem se dočetl v MF Dnes, že papež blahořečil posledního císaře Rakouska-Uherska Karla . Jestli tomu dobře rozumím, tak to je přeci předehra k tomu aby z něho uděli svatého, ne? Jenom mu musí nějaká Vatikánská komise dokázat 3 zázraky. Rozumím třeba tomu, že máš doma obrázek sv.Vojtěcha, já mám doma Mistra Jana. Já si ale s ním nepovídám. Mám ho tam spíš jako takový strážný maják důležitosti věcí v životě. Vojtěch byl odvážný, chytrý a vzdělaný člověk , který šiřil křesťanství v pohanské Litvě. Nerozumím ale tomu proč je svatý. Páni, já jsem se zase rozkecal, fuj, fuj, stydím se. Tak papapapa a ozvi se.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]