Reagovat na příspěvek

Pro Sabina
[Autor: Pavla] [Datum: 14.04.2003 14:54:59]
Ahojky Sabine, na Tvůj dotaz, proč jsou kostely tak přepychové a nazdobené se Ti teď budu snažit odpovědět.Je to ale nazor subjektivní.Člověk, když někoho miluje, tak se snaží ho mít v mysli i navenek, co nejkrásnějšího.A to je právě případ kostelů.Lidé Boha milují, a proto mu také staví chrámy, které jsou nádherné, protože ho tím oslavují.Staví sochy, protože jim pomáhá, když vidí tvář.Když se mohou zahledět do očí a hovořit k nim.Dlouho jsem si povídala se sv.Vojtěchem.Teprve poté, co jsem si pořídila jeho obrázek, cítím silnější pouto.Člověk je totiž zvědavý, jak ten druhý vypadá a pomáhá mu to se v modlitbách ke světci přiblížit.Lidé jsou totiž slabí a jakmile "nemají něco v ruce" , tak moc nevěří.Rozhodně ale nechci říci, že modlení bez soch je k ničemu, že člověk do toho nemůže vložit srdce.Mám ráda prosté kostely, ale kostel bez jediné sochy by mě asi odpuzoval svojí prázdnotou.Je lepší sedět v zařízeném bytě, než ve čtyřech prázdných stěnách.Ale to záleží na každém z nás. Zajímalo by mě něco o postavení žen ve vaší církvi a jak vůbec probíha svěcení, jaké jsou podmínky ke vstupu ke svátosti kněžství. Zatím ahoj, měj se fajn, Pavla.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]