Reagovat na příspěvek

Husita jako poleno
[Autor: Antonín Šturma] [Datum: 30.04.2001 15:30:23]
Jsem husita jako poleno a jako vrah,gauner,palič a pochodující morová rána, jsem se po letech začetl opět do knihy "Husité" od pana Jiřího Kejře a zůstal jsem celý zkoprnělý. Na str. 155 jsem četl - cituji: Král Zikmund i vrchní velitel jeho vojska Vlach Pipo Spano věřili,že se jim podařilo dobýt vítězství a dovolili,aby se jejich vojsko rozptýlilo po okolí Kutné Hory,kde plenící Uhři páchali na bezbraném vesnickém obyvatelstvu hrozné ukrutnosti.Žižka však rychle shromažďoval posily až v okolí Jičína a již na Tři krále se znenadání objevil s veškerou válečnou mocí v těsné blízkosti Kutné Hory u Nebovid. Rozptýlené,neukázněné a jen kořistící Zikmundovo vojsko nebylo schopno se postavit na vážný odpor a jeho velitelé radili k ústupu,který se změnil v bezhlavý útěk.Král Zikmund svou dočasnou vládu nad Kutnou Horou dovršil příznačným činem.Dal město vypálit, "aby kacíři z jeho tobolky neměli klenotuov". Mrzí mě že jsem při mnou výše navrhované literatuře na tuto knihu zapomněl.Ale myslím si,že nemá cenu tuto knihu vnucovat lidem,kteří si pletou polemiku diskusního fóra s volným ringem. "Odpůrci husitství všech zemí - polibte mi prdel" S úctou Antonín Šturma
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]