Reagovat na příspěvek

RE:Pseudotropheus demasoni???
[Autor: Peter] [Datum: 17.03.2003 15:13:25]
Velkost do 6 cm. Samec sa v dospelosti pohybuje po celom akváriu, samička ovela, skor len v okoli vlastneho teritoria. Medzi sebou su dost neznasanlive. Napadaju aj daleko vacsie druhy, napr. 15 cm Cyphotilapia frontosa. Ale da sa povedat, ze vacsim druhom neublizia, mensie od seba vsak casto zahanaju a nedaju im dychat. Rozoznat pohlavie sa da len velmi tazko, ja sa priznam, ze to neviem. Viacmenej len podla spravania, samcek by mal mat tusim nejaky XY farebny pruzok na prsnych plutvach. Je pravda, ze niektore jedince su bledsie, avsak verim tomu, ze dominantna samica moze vypadat ako krasny samec. Ja chovam 5 jedincov, mam iba jedneho dospeleho, ktory uz zlikvidoval 2 "kamosov" Teraz pred 2 mesiacmi som kupil 4 mlade, a zatial sa k nim sprava slusne. Co sa tyka odchovu, je zrejme o tazsi ako trebars M. johannii. P.d. zerie menej, co je pochopitelne. Chov je podla mna bezproblemovy, trochu problemy moze narobit spravanie. Myslim vsak, ze je to krasny druh, ktory sa oplati chovat. Tak nech vam ryby plavu.
 
Jméno:
Email
Titulek
Opište kód: [?]